fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Port Lotniczy Lublin w Świdniku podpisał porozumienie o współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Dokument dotyczy promowania bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród uczniów.

– Sprawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym są niezwykle ważne i wymagają prowadzenia szerokich akcji edukacyjnych i informacyjnych wśród pasażerów, ale także wśród przyszłych pasażerów, w tym tych najmłodszych. Dlatego cieszę się, że z naszym partnerem, Kuratorium Oświaty, będziemy współpracować przy projektach, których adresatami będą dzieci i młodzież szkół Lubelskiego – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublina.

Zgodnie z podpisanym dokumentem, Port Lotniczy Lublin będzie, m. in. wspierał kuratorium w realizacji działań na rzecz promocji bezpieczeństwa oraz uczestniczył w aktywnościach dotyczących doskonalenia kadr pedagogicznych w zakresie kształtowania kompetencji dzieci i młodzieży.

Z kolei Kuratorium Oświaty w Lublinie zobowiązało się do organizacji wspólnych przedsięwzięć, na przykład konferencji czy szkoleń poświęconych świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży. A także do promowania działań podejmowanych przez port na rzecz promocji bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz informowania dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o akcjach promocyjnych na ten temat.

– Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Konkursy, projekty czy realizowane zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z transportu lotniczego, ale również uświadomienie zagrożeń wynikających z łamania tych zasad. Takie przypadki, powodowane często źle pojmowanymi żartami, niestety, także się zdarzają. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże również nauczycielom w podnoszeniu kompetencji i osiąganie celów w zakresie bezpieczeństwa stanie się bardziej efektywne – dodał Sebastian Płonka, p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Źródło informacji: Swidnik.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User