fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Kasia Śmiałek skacze ze spadochronem - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / Autor: Aviatornia
Kasia Śmiałek skacze ze spadochronem - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / Autor: Aviatornia

Kasia Radecka mówi o sobie: - "Mimo zaniku mięśni, mam za sobą 21 skoków ze spadochronem i 9 zdobytych szczytów gór. I chociaż czasami brakuje mi siły, aby podnieść kubek z kawą, nie wyobrażam sobie życia bez ludzi, podróży, gór czy spadochronów. Ludzie są moimi mięśniami!".

Kasia została nominowana do edycji plebiscytu lotniczego „Cumulusy 2023” w kategorii : Promotor Lotnictwa - Osoba. Niestety nie udało się jej zdobyć głównej nagrody, ale głosowało na nią wiele osób, ponieważ Kasia jest symbolem pasji do sportów lotniczych i determinacji, mimo choroby, która ją mocno ogranicza.

Jak wiemy wiele osób z niepełnosprawnościami angażuje się aktywnie w różnorodne dyscypliny sportowe, wykazując determinację i pasję. Sport dostarcza nie tylko fizycznej aktywności, ale również pozytywnych emocji i wzmacnia poczucie własnej wartości u osób z niepełnosprawnościami. Poprzez uprawianie sportu, osoby niepełnosprawne dowodzą, że ich ograniczenia nie stanowią przeszkody w osiąganiu wysokich celów, nawet tych ekstremalnych. Dla wielu osób z niepełnosprawnościami, sport jest nie tylko formą rekreacji, ale także środkiem do integracji społecznej i budowania relacji. Uprawianie sportu przez osoby niepełnosprawne wymaga często specjalistycznego sprzętu oraz wsparcia trenerów i terapeutów, dlatego tym bardziej potrzebują oni wsparcia finansowego. Sukcesy sportowe osób niepełnosprawnych przyczyniają się do zmiany społecznych stereotypów i budowania świadomości na temat możliwości ludzi z różnymi niepełnosprawnościami.

Tak samo Kasia, by robić swoje, czyli spełniać marzenia, podróżować, zdobywać góry, realizować skoki spadochronowe dla innych osób z niepełnosprawnością -  bez żadnych ograniczeń, oglądania się na ludzi, co mogę a czego nie, potrzebuje Waszego wsparcia. "Marzeniami zajmuję się od kiedy zobaczyłam, że nie będę chodzić ale chcę żyć. To mój cel długofalowy. Podobnie, jak stać się samowystarczalną na tyle na ile to możliwe. Kocham przekraczać granice te fizyczne ale i te w głowach." - pisze Kasia.

Jeżeli i ty chciałbyś wspomóc Kasię Radecką, możesz to zrobić tutaj: https://patronite.pl/kasiasmialek lub np. przeznaczając 1,5% ze swojego podatku na jej rzecz:

Kasia Śmiałek - Pomoc

Źródło informacji: Kasia Radecka / Aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User