fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Thai Airways złożył zamówienie na 45 samolotów B787 Dreamliner - Grafika: Boeing
Thai Airways złożył zamówienie na 45 samolotów B787 Dreamliner - Grafika: Boeing

Thai Airways złożył zamówienie na 45 samolotów B787 Dreamliner. Linia lotnicza dąży do modernizacji i rozwoju swojej floty szerokokadłubowych samolotów oraz sieci międzynarodowej. Thai Airways wybrało model 787-9, aby wesprzeć swoją długoterminową strategię odnowy i rozszerzenia floty o bardziej efektywne samoloty oraz otworzyć nowe trasy w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na podróże lotnicze w Azji Południowo-Wschodniej.

"By osiągnąć cele neutralności węglowej naszej firmy do 2050 roku, 45 nowych samolotów Boeing 787 Dreamliner zostanie wyposażonych w silniki GEnx, które słyną z najnowocześniejszej technologii i zmniejszonego wpływu na środowisko" - powiedział Chai Eamsiri, CEO Thai Airways. - "Jesteśmy także pewni, że nabycie Dreamlinerów przyniesie ostatecznie korzyści naszym klientom i wesprze wzrost gospodarki naszego kraju."

Thai Airways obsługuje szerokokadłubowe samoloty, w tym B777 i B787, wykorzystywane do niemal 60 krajowych i międzynarodowych połączeń, w tym na Bliski Wschód, Azję i Europę.

Przegląd rynku komercyjnego Boeinga na rok 2023 dla Azji Południowo-Wschodniej przewiduje, że flota szerokokadłubowych samolotów w regionie zwiększy się trzykrotnie w ciągu 20 lat, ze wzrostem popytu na niemal 800 samolotów, w tym pasażerskich, takich jak rodzina B787 Dreamliner i B777X, oraz samoloty cargo.

Z długością o 6 metrów większą niż B787-8, B787-9 umożliwi Thai Airways przewiezienie o prawie 20% więcej pasażerów na dalsze odległości i rozwinięcie tras przeznaczonych początkowo dla B787-8.

Źródło informacji: Boeing, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User