fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

B737 Ryanair na lotnisku w Rzeszowie - Foto: PLRzJ
B737 Ryanair na lotnisku w Rzeszowie - Foto: PLRzJ

Ryanair poinformował o nowym rozkładzie lotów obowiązujących od sezonu letniego 2024 dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka z nową trasą do Alicante. Osiem tras dostępnych tego lata będzie obejmować takie kierunki jak Alicante i Zadar, a także popularne destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn. 

Rozkład lotów Ryanair dla Rzeszowa w sezonie lato 2024 przedstawia się następująco:
•    8 tras: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania) 
•    1 nowa destynacja - Alicante (od 3 kwietnia)
•    kierunki idealne na wakacyjne weekendowe wypady - Zadar, Dublin, Manchester czy Londyn

Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka: - „Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ryanairem”.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka: - „Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów. Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych”.

Ryanair lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów. 

Źródło informacji: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User