fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina - Foto: PPL

W pierwszym miesiącu 2024 roku Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,38 mln pasażerów. To najlepszy styczniowy wynik w całej historii lotniska. Rekordowa okazała się również liczba pasażerów czarterowych i tonaż obsłużonego cargo na warszawskim lotnisku.

Lotnisko Chopina w pierwszym miesiącu 2024 roku obsłużyło dokładnie 1.380.831 podróżnych czyli o ponad 2 proc. więcej niż w najlepszym, jak do tej pory, styczniu 2020 roku. Był to wynik również o ponad 80 tys. wyższy od prognozowanych. Tym samym styczeń 2024 okazał się dla stołecznego portu rekordowym pod względem liczby odprawionych pasażerów w całej historii lotniska.  

W styczniu br. rekordowa okazała się również liczba odprawionych podróżnych na rejsy czarterowe oraz tonaż obsłużonego cargo. Pasażerów wybierających loty czarterowe było blisko 147 tys. Waga ładunków wyniosła natomiast 8.251 ton i była wyższa
o blisko 105 ton w odniesieniu do rekordowego stycznia 2020. 

W pierwszym miesiącu roku stołeczny port odprawił 873 tys. podróżnych w ruchu Schengen i 507 tys. w ruchu Non-Schengen. Do pięciu najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów Lotniska Chopina w styczniu należały: Londyn, Paryż, Dubaj, Frankfurt i Amsterdam.

Źródło informacji: PPL, Lotnisko Chopina

No comments

Leave your comment

In reply to Some User