fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

B737 Ryanair na płycie Porty Lotniczego w Rzeszowie - Foto: Krystian Dobrzański / PLRzJ
B737 Ryanair na płycie Porty Lotniczego w Rzeszowie - Foto: Krystian Dobrzański / PLRzJ

Prawie 62 tysiące pasażerów zostało obsłużonych na lotnisku Rzeszów-Jasionka w styczniu 2024 roku, jest to o 7 procent lepszy rezultat od ubiegłorocznego, dotąd rekordowego dla tego portu lotniczego.

– To świetne otwarcie roku i bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

Najwięcej pasażerów, prawie 28 tysięcy, obsłużył w styczniu Ryanair, który lata na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Ponad 14 tys. osób wybrało podróże do Warszawy lub Mediolanu z LOT-em, a w czarterach (głównie do Egiptu) miejsca zajęło ponad 4 tysiące osób. Niewiele mniej było ich w samolotach Wizz Air (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium). W styczniu najczęściej wybieranymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin.

Już wiemy, że sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród kilkunastu kierunków regularnych i czarterowych oferowanych z podrzeszowskiego lotniska. Ryanair do dotychczasowych połączeń dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru, LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska, Lufthansa dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, a z Wizz Air do Rzymu będzie można polecieć idealnie na weekend (rejsy w piątki i poniedziałki). Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości - Izmir i Majorkę.

"Rok 2023 port lotniczy w Jasionce zamknął fantastycznym wynikiem ponad miliona obsłużonych pasażerów." - przypomina wydział prasowy Portu Lotniczego w Rzeszowie.

Źródło informacji: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User