fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Samolot akrobacyjny - Foto: Pixabay License / paologhedini
Samolot akrobacyjny - Foto: Pixabay License / paologhedini

W ostatnią środę 31 stycznia odbyło się spotkanie Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko oraz Z-cy Dyrektora Wydziału Finansowego Agaty Jurkiewicz-Piróg z przedstawicielem Aeroklubu Ziemi Zamojskiej – Dyrektorem Mateuszem Nowakiem i Prezesem Aeroklubu Polskiego Jerzym Makulą w sprawie współorganizacji  Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej, a także Samolotowych Mistrzostw Świata w Akrobacji w klasie unlimited.

Te niezwykle widowiskowe imprezy, które planowane są odpowiednio na 24-29 czerwca oraz 15-25 sierpnia tego roku, to jedne z najbardziej medialnych wydarzeń sportu lotniczego. Pierwszy raz w historii powojennej Polski takie mistrzostwa zostaną zorganizowane we wschodniej części naszego kraju. Przewiduje się, że w Mistrzostwach weźmie udział ok. 65. zawodników i ponad 20 samolotów akrobacyjnych.

Zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia możliwe jest dzięki nowemu pasowi startowemu, który został wybudowany przez Powiat Zamojski na lotnisku w Mokrem.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zamościu

No comments

Leave your comment

In reply to Some User