fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

PLL LOT zwiększy częstotliwość lotów na trasie Warszawa – Świdnik. Zmiany w siatce połączeń między miastami wejdą w życie w ostatni weekend marca.

Obecnie do stolicy polecimy trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. W sezonie letnim, w rozkładzie lotów pojawią się także połączenia we wtorki i niedziele. Samoloty wystartują z lotniska Chopina o godz. 13:40, a wylądują w Świdniku o 14:30. Loty powrotne rozpoczną się o godz. 15:05, by po 45 minutach być już w Warszawie.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców i gospodarki regionu lubelskiego. Połączenie do Warszawy jest dla nas istotne, bo daje nam dostęp do lotniska przesiadkowego, otwierając możliwości podróży do wielu miast całego świata. Dzięki dobrej organizacji przesiadek na największym polskim lotnisku, pasażerowie z lubelskiego, zarówno podróżujący turystycznie, jak i biznesowo, mogą szybko i bezpiecznie organizować swoje, nawet najdalsze, podróże – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Loty do Warszawy to nie jedyne krajowe połączenie oferowane przez Port Lotniczy Lublin w Świdniku. Od 16 marca wrócą też loty do Gdańska. Tak, jak dotychczas, będzie je obsługiwała irlandzka linia Ryanair. W marcu nad morze polecimy w poniedziałki i soboty, a od kwietnia w poniedziałki i czwartki.

Źródło informacji: swidnik.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User