fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Ethiopian Airlines - B787 - Foto: Boeing
Ethiopian Airlines - B787 - Foto: Boeing

Prezes Polskich Portów Lotniczych, Stanisław Wojtera zakomunikował, że linia Ethiopian już w lecie 2024 – najprawdopodobniej w lipcu, uruchomi połączenia na trasie Warszawa-Addis Abeba. Jak informuje wydział prasowy, dla Lotniska Chopina jest to ogromna szansa na poszerzenie oferty przesiadkowej oraz otwarcie na nowe możliwości pod kątem transportu cargo. 

Przedstawiciele zarządu PPL zakończyli właśnie wizytę w siedzibie linii Ethiopian. Szczegóły dotyczące nowego połączenia będą wkrótce dostępne w systemie rezerwacyjnym. 

"Addis Abeba jest jednym z kierunków, który był wyznaczony dla Lotniska Chopina, jako strategiczny. Bardzo się cieszę, że po miesiącach rozmów zarządu PPL z przedstawicielami linii Ethiopian, możemy podzielić się świetną wiadomością. Już w lecie tego roku, po raz pierwszy w historii, z Warszawy wystartują regularne rejsy do Etiopii." – powiedział Stanisław Wojtera. 

Linia Ethiopian będzie na Lotnisku Chopina pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki. Uruchomienie rejsów do Addis Abeby umożliwi pasażerom z Warszawy odkrywanie tego kontynentu. Lotnisko spodziewa się, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko jako point-to-point, ale także wśród pasażerów transferowych. Dodatkowo, wpłynie to na kolejne rekordy warszawskiego portu w transporcie cargo. 

Etiopskie narodowe linie lotnicze Ethiopian Airlines od 2011 są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należy również PLL LOT. W swojej flocie m.in. posiadają samoloty Boeing 787 Dreamliner czy Airbus 350. Addis Abeba jest jednym z wyżej położonych lotnisk na świecie – znajduje się na poziomie ok. 2300 m.n.p.m. W bieżącym roku podatkowym (który kończy się w czerwcu 2024) operator portu spodziewa się odprawić około 18 milionów pasażerów.

Źródło informacji: PPL / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User