fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz
Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku port lotniczy w Bydgoszczy. Natomiast w sezonie letnim minionego roku zwiększyła się w stosunku do poprzednich lat ilość odprawionych pasażerów czarterowych.

Ostatni kwartał 2023 roku to 80 945 podróżujących, którzy skorzystali z oferty regionalnego lotniska. Natomiast w całym 2023 roku Lotnisko Bydgoszcz obsłużyło 366 067 Pasażerów, to zatem 144% łącznej liczby osób, które skorzystały z Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2022 r. oraz 86% w porównaniu z rokiem 2019. 

"Wśród ponad 360 tysięcy podróżnych, wielu z nich to „wczasowicze”, którzy w minionym roku chętnie wybierali się na wakacje z wylotem z Bydgoszczy. W sezonie letnim obsłużyliśmy rekordową liczbę Pasażerów rejsów czarterowych. Z oferty touroperatorów skorzystało 60 310 osób. To wzrost o ponad 42% w porównaniu z 2019 oraz o ponad 94% z rokiem 2022. W ofercie biur podróży znalazły się takie kierunki jak – Antalya, dwie greckie wyspy – Rodos i Kreta oraz bułgarski kurort – Burgas." - możemy przeczytać w komunikacie portu lotniczego. 

"Cieszymy się, że mieszkańcy naszego regionu coraz chętniej decydują się by to właśnie Port Lotniczy Bydgoszcz był początkiem ich podróży po świecie. Popyt na wakacyjne wyloty rośnie, a to zauważają touroperatorzy, czego efektem jest zaplanowanie w 2024 r. większej ilości rejsów na turystycznych kierunkach" – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. 

W sezonie letnim 2024 touroperatorzy pierwsze wyloty zaplanowali już na 24 kwietnia. W szczycie sezonu, realizowanych ma być aż 10 rejsów tygodniowo na Riwierę Turecką – w poniedziałki, wtorki, środy, soboty i niedziele, dwie rotacje na Kretę – w każdą środę i niedzielę, a także loty na Rodos – w piątki i do Burgas we wtorki.

Od 30 czerwca do siatki połączeń bydgoskiego lotniska dołącza nowy kierunek – Majorka. Loty do Palmy realizowane będą w każdą niedzielę.

Dobre wieści dla Pasażerów mają także Polskie Linie Lotnicze LOT, które od 26 kwietnia przywracają rejsy z Bydgoszczy do Krakowa.

Źródło informacji: Port Lotniczy w Bydgoszczy, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User