fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

B737 MAX Alaska Airlines - Zdjęcie ilustracyjne - Foto: Sam Almo-Milkin, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
B737 MAX Alaska Airlines - Zdjęcie ilustracyjne - Foto: Sam Almo-Milkin, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

W środę, 24 stycznia Federalna Administracja Lotnicza (FAA) zatwierdziła proces szczegółowej kontroli i konserwacji samolotu 737-9 MAX. Alaska Airlines przeprowadza obecnie szczegółowe inspekcje swoich samolotów. 

"Każdy z naszych samolotów powróci do służby dopiero po zakończeniu rygorystycznych inspekcji i uznaniu każdego statku powietrznego za zdatny do lotu zgodnie z wymogami FAA. W naszej flocie posiadamy 65 samolotów 737-9 MAX. Oczekuje się, że inspekcje każdego samolotu zajmą do 12 godzin. Po inspekcjach przeprowadzonych przez naszych wykwalifikowanych techników Alaska Maintenance spodziewamy się, że w piątek 26 stycznia kilka pierwszych samolotów zostanie przywróconych do regularnej obsługi komercyjnej." - informuje wydział prasowy Alaska Airlines. - "Na prośbę FAA nasi technicy ds. konserwacji przeprowadzili dwa tygodnie temu wstępne inspekcje 20 naszych samolotów 737-9 MAX. Zebrane przez nas dane zostały przekazane FAA do dalszej analizy. Ustalenia te wpłynęły na ostateczne nakazy FAA dotyczące dokładnych kontroli blendy drzwiowej każdego z naszych samolotów 737-9 MAX. Teraz realizujemy te ostatnie zamówienia."

Jak piszą linie lotnicze pierwszy z samolotów 737-9 MAX ma wznowić loty w piątek. Codziennie będą wracać do służby kolejne samoloty po zakończeniu inspekcji i uznaniu każdego samolotu za zdatny do lotu. Oczekuje się, że inspekcje wszystkich 737-9 MAX Alaska Airlines zakończą się w przyszłym tygodniu.  

Samolot 737-9 MAX ma dwie blendy (osłony) do nieaktywnych drzwi awaryjnych– jedną po lewej stronie samolotu i jedna po prawej stronie, na środku kabiny pasażerskiej. Obydwie należy sprawdzić zgodnie z wytycznymi kontroli zatwierdzonymi przez FAA.

Źródło informacji: Alaska Airlines / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User