fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License
Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License

W ostatnie weekend funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa - Okęcie oraz Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin dwukrotnie podejmowali interwencję wobec agresywnych i nietrzeźwych podróżnych, którzy swoim zachowaniem naruszyli przepisy ustawy Prawo Lotnicze.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze interweniowali wobec dwóch obywateli RP, którzy w jednym ze stanowisk w hali odlotów MPL Warszawa-Modlin zakłócali porządek, byli agresywni oraz utrudniali pracę obsłudze lotniska i pracownikom służby ochrony lotniska. Wezwany na miejsce patrol funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych podjął natychmiastową interwencję w stosunku do awanturników informując ich o zachowaniu zgodnym z porządkiem publicznym i podporządkowaniu się poleceniom funkcjonariuszy.

Ostatecznie mundurowi byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek przeprowadzając ich do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze za popełnione wykroczenie zostali ukarani grzywną w drodze mandatów karnych po 500 złotych każdy.

Do innego incydentu, tym razem z udziałem awanturnika z Estonii, doszło tego samego dnia na pokładzie samolotu lecącego z Kopenhagi. Według raportu załogi samolotu, 35-letni Estończyk poza nie stosowaniem się do poleceń kapitana statku, podczas rejsu wypił alkohol zakupiony na lotnisku, palił papierosy, a po wylądowaniu nie chciał opuścić samolotu znieważając personel pokładowy i innych pasażerów. Po wylądowaniu samolotu i opuszczeniu go w asyście funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, podróżny został doprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, mężczyznę poddano badaniu na obecność alkoholu. Wynik pomiaru wskazał 1,231 mg/l, dlatego podjęto decyzję o umieszczeniu 35-latka w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Następnego dnia Estończykowi wystawiono mandat karny kredytowany w wysokości 500zł za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego tj. z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze.

Źródło informacji: NOSG

No comments

Leave your comment

In reply to Some User