fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Ujęcie filmu z filmu osadzonego w publikacji autor: @aviationbrk - Źródło: twitter (X)
Ujęcie filmu z filmu osadzonego w publikacji autor: @aviationbrk - Źródło: twitter (X)

15 stycznia, samolot gaśniczy Thrush S-2R-T660, podczas niskiego przelotu wzdłuż drogi i próbie zrzutu wody, zahaczył o słup elektryczny.  Spowodowało to oderwanie końcówki skrzydła i pożar. W następstwie tego uszkodzenia pilot utracił kontrolę nad maszyną. Samolot wykonał  półbeczkę i rozbił się na pobliskiej drodze. Zdarzenie to miało miejsce w pobliżu lotniska Panguilemo w Chile.

W wyniku wypadku doszło do całkowitego zniszczenia maszyny i pożaru na ziemi, a świadkowie zdarzenia opisują chwilę przed upadkiem jako dramatyczną. Pilot samolotu zginął na miejscu. Media poinformowały również o osobach rannych na ziemi. Co najmniej jeden samochód został uszkodzony. 

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, aby udzielić ewentualnej pomocy poszkodowanym i zabezpieczyć teren. Przyczyny incydentu będą teraz dokładnie badane, aby ustalić, co było bezpośrednią przyczyną wypadku.

Źródło informacji: Breaking Aviation News & Videos; aviation-safety.net ; Aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User