fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Myśliwiec wielozadaniowy Rafale - Grafika: Pixabay License
Myśliwiec wielozadaniowy Rafale - Grafika: Pixabay License

Zamówienie obejmuje produkcję 42 samolotów dla Armée de l'Air et de l'Espace, w wersji jednomiejscowej, w standardzie F4, poinformowało Ministerstwo Obrony Francji.

W miarę kolejnych standardów, Rafale jest modernizowany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb armii oraz nowych zagrożeń, w celu utrzymania najwyższego poziomu technologicznego i operacyjnego. - informuje ministerstwo.

"To decydujący krok naprzód dzięki zamówieniu 42 Rafale dla Francuskich Sił Powietrznych i Kosmicznych. To doskonała wiadomość dla naszej suwerenności, bezpieczeństwa i naszych sił zbrojnych, które skorzystają z dodatkowych Rafale o zmodernizowanych zdolnościach operacyjnych" - wyjaśnił Sébastien Lecornu, minister Obrony Francji.

Standard F4 obejmuje integrację radiostacji Contact, pocisku MICA NG (nowej generacji) i autonomicznego cyfrowego zakłócania (BAN) zintegrowanego z systemem samoobrony SPECTRA Rafale.

Te myśliwce zostaną również zaprojektowane tak aby w kolejnych latach podążać w kierunku standardu F5.

Rafale to wielozadaniowy samolot myśliwski, jest zdolny do wykonywania ataków na cele naziemne we wszystkich warunkach pogodowych i na każdej wysokości, uderzeń nuklearnych, obrony i przewagi powietrznej, bliskiego wsparcia ogniowego, rozpoznania, ataku morskiego, a jego wersja morska oferuje zdolność do tankowania w locie.

Źródło informacji: MOF, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User