fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne - Foto: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Zdjęcie ilustracyjne - Foto: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Wiemy już, kiedy na lotnisku w Jasionce zostanie obsłużony milionowy pasażer w 2023 roku. To historyczny moment dla podrzeszowskiego portu lotniczego. Z tej okazji w terminalu organizowana jest specjalna uroczystość oraz muzyczna niespodzianka.

– To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.

W czwartek, od godziny 9 rano, rozpocznie się w terminalu pasażerskim specjalne wydarzenie, którego kulminacyjnym momentem będzie powitanie szczęśliwego pasażera. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz wystąpień zaproszonych gości. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zaplanowany jest recital gwiazdy, której nazwisko utrzymywane jest w tajemnicy.

W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu operowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z oczekiwanym i obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2019 roku, gdy odprawiono 772 tys. osób.

Źródło informacji: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

No comments

Leave your comment

In reply to Some User