fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Za oknem deszcz i wiatr, a w Porcie Lotniczym Lublin wakacyjne planowanie. Lotnisko w Świdniku zapowiada połączenia na nadchodzący, letni sezon. A ten zacznie się już w kwietniu - pisze portal swidnik.pl

– Po bardzo udanym sezonie wakacyjnym 2023, czeka nas kolejne z pewnością rekordowe lato, zarówno pod względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach. Zaczynamy, po raz pierwszy w historii lotniska, już od majówki, którą będzie można spędzić w słonecznej Turcji, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Wakacje zainaugurują połączenia na Riwierę Turecką. Pierwszy samolot wystartuje już 28 kwietnia. Połączenie będzie działało do 27 października.

Do końca maja loty będą oferowane raz w tygodniu – w niedziele. W czerwcu dwa razy w tygodniu – w niedziele i środy. Taką ofertę przygotowało dla turystów biuro podróży Coral Travel, ale lotnisko przewiduje, że na tym się nie skończy. W poprzednim sezonie, wybierając ofertę z kilku biur podróży, do Antalyi można było polecieć cztery razy w tygodniu. Jak bardzo popularny jest to kierunek wśród turystów świadczy fakt, że zapowiedzi na nadchodzące wakacje mówią już o pięciu połączeniach tygodniowo.

W czerwcu 2024 roku w siatce połączeń świdnickiego lotniska pojawią się także Egipt (Hurghada) oraz grecka wyspa Kreta.

Przypomnijmy, że w tym roku, tylko od czerwca do października, lotnisko odprawiło blisko 190 tys. pasażerów, z czego 65 tys. to osoby wybierające wakacyjne kierunki. Po raz pierwszy w siatce połączeń znalazły się loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Pełne samoloty latały również nad polskie morze, do Gdańska.

Źródło informacji: Swidnik.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User