fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Na terenie Muzeum Sił Powietrznych odbyło się uroczyste mianowanie kadry LAW na wyższy stopień wojskowy - Foto: LAW
Na terenie Muzeum Sił Powietrznych odbyło się uroczyste mianowanie kadry LAW na wyższy stopień wojskowy - Foto: LAW
"Z wielką satysfakcją przyjmuję dzisiejsze nobilitacje. Napawa mnie szczerą radością fakt, że Wasza ciężka, sumienna służba i praca zostały docenione. Te awanse, to nie tylko Wasz sukces, ale również Waszych przełożonych i podwładnych. Równocześnie jest to także, duże wyzwanie dla Was. Stale pamiętajcie, że jesteście w akademii „najwyższych lotów”. Chciałbym, abyście realizowali swoje zadania na tak wysokim poziomie, jak do tej pory. A może i wyższym…?! Życzę Wam dalszych sukcesów w służbie i jeszcze raz serdecznie gratuluję" – powiedział Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur.
17 oficerów LAW decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 18 grudnia 2023 r, zostało wyznaczonych na stanowisko służbowe. Jednocześnie, z dniem objęcia obowiązków na stanowisku, zostali oni mianowany na wyższe stopnie wojskowe. Lotniczą uczelnię od tej chwili będzie reprezentować kolejnych: dwóch oficerów w stopniu pułkownika, 9 podpułkowników,  5 majorów oraz 1 porucznik. Także podczas tej ceremonii 4 podoficerów ( 1 - st. chor.,1 - chor., 2 - st. kpr.)  zgodnie z Rozkazami Personalnymi Rektora-Komendanta LAW zostało mianowanych na kolejne stopnie wojskowe.

Akty mianowania, wręczył osobiście Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w służbie „ku chwale biało-czerwonej szachownicy” oraz tradycyjne, żołnierskiego szczęścia. Do gratulacji i życzeń dołączyli się również licznie zgromadzeni przełożeni, współpracownicy i przyjaciele awansowanych.

Źródło informacji: LAW

No comments

Leave your comment

In reply to Some User