fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

A220 Quantas - Foto: Airbus
A220 Quantas - Foto: Airbus

Australijski przewoźnik odebrał pierwszy samolot A220, stając się 20 użytkownikiem maszyn tego typu. Odrzutowiec jest pierwszym z 29 A220 zamówionych przez Grupę Qantas do służby qantasLink, regionalnej linii lotniczej obsługującą połączenia metropolitalne i regionalne w całej Australii.

Samolot w unikalnych barwach, inspirowanych dziełami sztuki Aborygenów, opuści w nadchodzących dniach linię montażu końcowego Airbusa w Mirabel i poleci do Sydney z międzylądowaniami w Vancouver, Honolulu i Nadi.

A220 będzie stopniowo zastępował w QantasLink Boeingi 717. Przy dwakroć większym zasięgu, A220 może połączyć dwa dowolne punkty w Australii bez międzylądowania, zapewniając jednocześnie zmniejszenie zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych o 25% w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. A220 ma także największą kabinę pasażerską, fotele i okna w swojej klasie, przez co gwarantuje podróżnym najwyższy komfort lotu. Samoloty A220 Qantas, posiadające 137 foteli, zostaną skonfigurowane w układzie dwóch klas. Pomieszczą 10 pasażerów w klasie biznes i 127 w klasie ekonomicznej.

Zaprojektowany specjalnie z myślą o liniach potrzebujących maszyn do przewozu 100-150 pasażerów, A220 jest najnowocześniejszym samolotem pasażerskim w swojej kategorii wielkości. Napędzany najnowszej generacji silnikami Pratt & Whitney GTF™, może przelecieć do 6390 kilometrów bez międzylądowania.

Podobnie jak wszystkie samoloty Airbusa, A220 może już wykorzystywać do 50% paliwa lotniczego zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju (SAF). Airbus dąży do tego, aby do roku 2030 wszystkie jego samoloty mogły latać w 100% na paliwie SAF.

Źródło informacji: Airbus

No comments

Leave your comment

In reply to Some User