fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Turkish Airlines zamawiają 220 kolejnych samolotów Airbusa - Grafika: Airbus
Turkish Airlines zamawiają 220 kolejnych samolotów Airbusa - Grafika: Airbus

Narodowy przewoźnik Turcji, Turkish Airlines, powiększy swoją flotę o 220 samolotów Airbusa, w tym: 150 najlepiej sprzedających się A321 oraz 70 najnowocześniejszych na świecie i najbardziej efektywnych szerokokadłubowych A350 (50 A350-900, 15 A350-1000 i 5 frachtowców A350F).

Jest to kolejna umowa zawarta przez tę linię lotniczą w bieżącym roku po dwóch zamówieniach: na 10 samolotów A350-900 we wrześniu i cztery A350-900 w lipcu. Wraz z nowym zamówieniem flota wszystkich samolotów Airbusa w Turkish Airlines zwiększy się do 504, z czego 212 zostało już dostarczonych.

Prezes zarządu i komitetu wykonawczego Turkish Airlines, prof. dr Ahmet Bolat, powiedział: „To przełomowe zamówienie jest czymś więcej niż poszerzeniem floty. Jest świadectwem naszego zaangażowania w innowacje, doskonałość operacyjną i zrównoważoną przyszłość. Dodanie tych zaawansowanych samolotów Airbusa do naszej floty nie tylko zwiększy nasze możliwości operacyjne, ale także znacząco przyczyni się do realizacji celów środowiskowych. Inwestycja ta jest kamieniem milowym w dalszej ewolucji przemysłu lotniczego w Turcji. Modernizując naszą flotę za pomocą bardziej efektywnych i przyjaznych dla środowiska samolotów, wzmacniamy naszą wiodącą pozycję w światowym lotnictwie i przyczyniamy się do zwiększenia znaczenia kraju jako hubu lotniczego”.

„To zamówienie na samoloty najnowszej generacji stanowi demonstrację śmiałej wizji Turkish Airlines. Wszystkie A350-900, A350-1000, A350F i A321 będą maszynami flagowymi w swoich kategoriach. Będą kluczowymi czynnikami zrównoważonego rozwoju linii lotniczej w przyszłości dzięki większym zasięgom, niższym poziomom zużycie paliwa, hałasu i emisji spalin, a także najlepszym kabinom w swoich klasach” – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie. „Wybór A350-1000 i A350F podkreśla wartość rodziny A350 i wzmacnia nasze długotrwałe partnerstwo z Turkish Airlines i sektorem lotniczym w Turcji. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć Turcji w realizacji połączeń ze światem za pomocą naszych najnowocześniejszych samolotów”.

A321neo to największy samolot Airbusa z rodziny A320neo, oferujący niezrównany zasięg i osiągi. Dzięki zastosowaniu silników nowej generacji i sharkletów A321neo zapewnia redukcję hałasu o 50% a także oszczędność paliwa i redukcję emisji CO₂ przekraczające 20% w porównaniu z wąskokadłubowymi samolotami poprzedniej generacji. Samolot ten posiada najszerszą na świecie kabinę wąskokadłubową i jest liderem w zakresie maksymalizacji komfortu pasażerów.

Źródło informacji: Airbus

No comments

Leave your comment

In reply to Some User