fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License
Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License

Funkcjonariusze z Zespołu Interwenci Specjalnych w nowodworskiego lotniska zmuszeni byli siłą wyprowadzić jednego z pasażerów samolotu, który przyleciał z Dublina. Do zachowanie mężczyzny podczas lotu zastrzeżenia miał kapitan statku powietrznego, załoga oraz pasażerowie, informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

33-letni obywatel Litwy, jak wynika z raportu kapitana statku powietrznego podczas lotu zakłócał porządek na pokładzie. Mężczyzna spożywał własny alkohol, napastował seksualnie jedną z pasażerek, niepokoił swoim zachowaniem innych pasażerów. Nie stosował się też do poleceń wydawanych przez załogę, do czego miał obowiązek i naruszył nietykalność cielesną kapitana trzykrotnie go uderzając.

Podczas interwencji pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, używał wobec nich niecenzuralnych słów i próbował zaatakować jednego z nich.

Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek, co nie przeszkadzało mężczyźnie w dalszych próbach ataku na funkcjonariuszy. Podczas dalszych czynności zatrzymanemu obywatelowi Litwy zmierzono zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,23 mg/l. Mężczyzna trafił do aresztu przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki. Z uwagi na stan zatrzymanego mężczyzny czynności wobec niego będą kontynuowane w późniejszym terminie.

Źródło informacji: NOSG

No comments

Leave your comment

In reply to Some User