fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Foto: PLL LOT
Foto: PLL LOT

SkyNRG i PLL LOT łączą siły, dążąc do zrównoważonego rozwoju branży lotniczej. W ramach partnerstwa PLL LOT zakupiły paliwo SAF od SkyNRG i stały się podmiotem niezależnego audytu, sprawdzającego jego wpływ na środowisko. Współpraca ta odzwierciedla niesłabnące dążenie linii lotniczej do zmniejszenia śladu węglowego i zminimalizowania wpływu lotnictwa na środowisko.

– Umowa ze SkyNRG jest dowodem na to, że PLL LOT konsekwentnie dążą do zredukowania wpływu operacji lotniczych na środowisko naturalne. Wdrożyliśmy Politykę Zarządzania Efektywnością Paliwową, która wpływa na zmniejszanie emisji CO2 z naszych lotów, a dostarczenie SAF do samolotów na lotnisku w Amsterdamie jest elementem realizacji strategii dekarbonizacji w PLL LOT. Współpraca PLL LOT ze SkyNRG to gwarancja trwałej relacji biznesowej dwóch silnych podmiotów na rynku lotniczym –  powiedziała Dorota Dmuchowska, członek zarządu ds. operacyjnych w Polskich Liniach Lotniczych LOT. 

W ramach partnerstwa PLL LOT opowiedziały się za porozumieniem typu book and claim, polegającym na dostarczaniu paliwa SAF do systemu hydrantowego lotniska Schiphol w Amsterdamie, nie zaś na bezpośrednim tankowaniu swojej floty. To rozwiązanie umożliwiło LOT-owi redukcję emisji dwutlenku węgla, bez konieczności fizycznego stosowania paliwa we własnych samolotach, co przełożyło się nie tylko na obniżenie emisji dwutlenku węgla, ale też kosztów związanych z niepotrzebnym transportem paliwa. 

PLL LOT zastosował podejście oparte na współpracy, aby sfinansować odbiór paliwa SAF ze SkyNRG, wykorzystując do tego dobrowolne darowizny od pasażerów, popierających dążenie linii do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Odbiór paliwa SAF świadczy o dostosowaniu wizji i działań LOT-u do oczekiwań pasażerów dbających o środowisko.

– Zakup zrównoważonego paliwa lotniczego SAF przez PLL LOT to dowód na konsekwentnie realizowaną strategię w ramach programu Destination ECO. Umowa ze SkyNRG to początek trwałego i wyważonego kierunku w ramach zmniejszania emisji z naszych operacji lotniczych, również w kontekście przyjętej strategii na lata 2024 – 2028 – powiedział Mateusz Dziudziel, dyrektor Biura Paliw w LOT.

Theye Veen, członek zarządu ds. handlowych w SkyNRG, wyraził swój entuzjazm, mówiąc: Cieszymy się, że możemy towarzyszyć PLL LOT w podróży w kierunku zrównoważonego rozwoju. Wybierając nasz SAF i innowacyjną metodę book and claim, LOT pokazuje, że dba o potrzeby pasażerów i demonstruje swoje zaangażowanie w bardziej odpowiedzialne praktyki lotnicze. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia PLL LOT, ponieważ czynią przemysł lotniczy bardziej zrównoważonym.

Odbiór SAF stanowi pierwszy element rosnących ambicji SkyNRG i PLL LOT, zmierzających do stworzenia przyjaznej środowisku przyszłości dla lotnictwa i wsparcia branży lotniczej w osiągnięciu celu zerowej emisji netto do 2050 roku.

Źródło informacji: PLL LOT

No comments

Leave your comment

In reply to Some User