fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

MH-47G Block II Chinook - Foto: Boeing
MH-47G Block II Chinook - Foto: Boeing

Dowództwo Lotnictwa Operacji Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych przyznało Boeingowi kontrakt na produkcję sześciu unowocześnionych śmigłowców MH-47G Block II w ramach wysiłków modernizacyjnych armii. Dzięki umowie o wartości 271 mln dolarów Boeing dostarcza 42 śmigłowce MH-47G w ramach kontraktu z USASOAC.

„Chinook od wielu lat jest kluczowym graczem w dziedzinie operacji specjalnych. USASOAC i międzynarodowi sojusznicy wykorzystali wyjątkowe możliwości Chinooka do wykonania najbardziej śmiałych misji na całym świecie” – powiedziała Heather McBryan, wiceprezes i kierownik programu ds. programów cargo. - „Dzięki zmodernizowanemu MH-47G żołnierze USASOAC są dobrze przygotowani do sprostania dzisiejszym wymagającym warunkom”.

Ponieważ wymagania dotyczące operacji specjalnych stają się coraz bardziej złożone, helikoptery o dużym udźwigu przystosowują się, aby sprostać zmieniającym się potrzebom. Program MH-47G Block II nie tylko zaspokaja dzisiejsze potrzeby sił zbrojnych, ale umożliwia Chinookowi przydatność bojową także w przyszłości.

„Dzięki nowemu i ulepszonemu śmigłowcowi MH-47G Block II, USASOAC nie tylko otrzyma najwydajniejszy helikopter Chinook, ale także uzyska elastyczność w zakresie dodawania ulepszeń w miarę zmieniających się potrzeb” – dodał McBryan.

Źródło informacji: Boeing

No comments

Leave your comment

In reply to Some User