fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

KC-46A Pegasus - Foto: Boeing
KC-46A Pegasus - Foto: Boeing

Boeing zbuduje dodatkowych 15 tankowców powietrznych KC-46A Pegasus w ramach kontraktu "Lot 10" przyznanego przez Siły Powietrzne USA o wartości 2,3 miliarda dolarów. Obecnie na całym świecie realizowane są kontrakty na 153 wielozadaniowe samoloty do tankowania w powietrzu KC-46A, które zapewniają połączonym siłom NATO i sojusznikom zaawansowane możliwości.

„Doceniamy nasze partnerstwo z Siłami Powietrznymi USA, które pozwala na zwiększenie pojemności i możliwości floty KC-46A” – powiedziała Lynn Fox, wiceprezes i kierownik programu KC-46. - „Rozumiemy korzyści, jakie dają wojsku możliwości KC-46, a w obecnym globalnym środowisku nadal koncentrujemy nasze inwestycje na rozwijaniu tego samolotu pod kątem zmieniających się potrzeb misji”.

Dzięki sieci dostawców składającej się z około 37 000 amerykańskich pracowników zatrudnionych w ponad 650 firmach, w ponad 40 stanach USA, sprawdzony w boju KC-46A zmienia rolę powietrznego tankowca na miarę XXI wieku.

Od tankowania w powietrzu, transportu ładunków i pasażerów, poprzez wsparcie ewakuacji medycznej i łączności danych, KC-46A Pegasus został już nazwany „game changer” ze względu na jego zdolność do przesyłania i wymiany danych, umożliwiając szybką mobilność powietrzną, globalny zasięg i elastyczne wykorzystanie na polu bitwy.

Na początku tego roku Siły Powietrzne przyznały Boeingowi kontrakt na modernizację wersji Block1, dodając bardziej zaawansowane możliwości komunikacyjne w celu poprawy transmisji danych i świadomości sytuacyjnej samolotu.

Do tej pory Boeing dostarczył 76 samolotów KC-46A Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych i dwa Japońskim Siłom Samoobrony Powietrznej.

Źródło informacji: Boeing

No comments

Leave your comment

In reply to Some User