fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz
Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz

60 310 mieszkańców regionu zdecydowało się w minionym sezonie letnim na wakacyjną podróż z Portu Lotniczego Bydgoszcz. To nowy rekord pasażerów czarterowych na Lotnisku Bydgoszcz. W porównaniu z sezonem letnim 2022 to wzrost o ponad 94%, a porównując to z 2019 rokiem, lotnisko zanotowało ponad 42% wzrost.

W sezonie letnim 2023 touroperatorzy przygotowali ofertę lotów wakacyjnych do Antalyi (Turcja), Burgas (Bułgaria) oraz na wyspy – Rodos i Kretę (Grecja). W szczytowym momencie każdego tygodnia z Portu Lotniczego Bydgoszcz odlatywało aż 6 rejsów na Riwierę Turecką oraz po jednej rotacji na pozostałych wakacyjnych kierunkach.  

Zróżnicowana oferta lotów z Lotniska Bydgoszcz, jaką przedstawili touroperatorzy sprawiła, że mieszkańcy Kujaw i Pomorza chętnie korzystali z wypoczynku z wylotem z regionalnego portu. W minionym sezonie letnim odprawiliśmy 60 310 Pasażerów udających się na wakacyjny wypoczynek. To wzrost o ponad 94% w porównaniu z sezonem letnim 2022 oraz blisko 42% więcej niż w 2019 roku. 

- Mieszkańcy naszego regionu, coraz chętniej wybierają wakacje z wylotem z Bydgoszczy. Decyduje o tym głównie dobra oferta touroperatorów oraz fakt, iż na Lotnisko Bydgoszcz, nie trzeba daleko jechać. Cieszymy się z rekordowego sezonu, ale przede wszystkim z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo kolejny rok czarterowy zapowiada się dla naszego lotniska jeszcze lepiej – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz – Znamy już pierwsze oferty zaprezentowane przez biura podróży. Wiemy, jednak, że touroperatorzy planują uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków, tak by mieszkańcy naszego regionu, w 2024 roku mogli odkryć zupełnie nowe miejsca. 

Do systemów rezerwacyjnych, wprowadzone zostały pierwsze oferty wycieczek na sezon 2024, który podobnie jak w tym roku, ma rozpocząć się już przed majówką. Natomiast ostatni rejs zaplanowany został pod koniec października. 

Dobry sezon 2023 zachęcił organizatorów wycieczek do zwiększenia liczby rotacji na niektórych kierunkach – do Antalyi rejsy realizowanych ma być aż 8 lotów tygodniowo, a na Kretę Pasażerowie wylecą nie raz, a dwa razy w tygodniu. W ofercie znajdują się także rejsy do Burgas oraz na Rodos.

Źródło informacji: Mater. prasow. Portu Lotniczego Bydgoszcz

No comments

Leave your comment

In reply to Some User