fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

VI Kongres SPB - Przemawia Serafina Ogończyk-Mąkowska - Prezydent FAI - Foto: Aviatiornia
VI Kongres SPB - Przemawia Serafina Ogończyk-Mąkowska - Prezydent FAI - Foto: Aviatiornia
Podczas VI Kongresu Sport Biznes Polska, który odbywał się 21 i 22 listopada w Warszawie, w trakcie debaty eksperckiej, został poruszony temat przyszłości lotnictwa sportowego w Polsce – jak wpływać na rozwój dyscypliny, zainteresowanie partnerów oraz kreować nowe rozwiązania.
Pani Prezydent FAI (World Air Sports Federation CIG) - Serafina Ogończyk-Mąkowska podczas debaty powiedziała - "Na przyszłość lotnictwa sportowego w Polsce można wpływać poprzez różne strategie. Po pierwsze, kluczowe znaczenie mają inwestycje w infrastrukturę. Budowa najnowocześniejszych obiektów szkoleniowych i lotnisk przyciągnie do tej dyscypliny więcej entuzjastów i profesjonalistów. Po drugie, promowanie lotnictwa sportowego za pośrednictwem mediów i kampanii marketingowych zwiększy świadomość i zainteresowanie ogółu społeczeństwa. Dodatkowo nawiązanie współpracy z instytucjami edukacyjnymi i oferowanie stypendiów lub programów szkoleniowych zachęci młode talenty do kontynuowania kariery w lotnictwie sportowym. Wreszcie organizacja zawodów krajowych i międzynarodowych nie tylko zaprezentuje możliwości Polski, ale także zapewni sportowcom możliwość rywalizacji i doskonalenia się. Wdrażając te działania, Polska może pozytywnie wpłynąć na rozwój lotnictwa sportowego w kraju. Przyszłość lotnictwa sportowego w Polsce niesie ze sobą ogromny potencjał rozwoju i innowacyjności. Aktywnie angażując partnerów i interesariuszy, możemy wspólnie wpływać na rozwój tej dyscypliny. Istotne jest tworzenie nowych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby i zainteresowania sportowców i entuzjastów. Dzięki wspólnemu i przyszłościowemu podejściu możemy kształtować obiecującą przyszłość lotnictwa sportowego w Polsce". 
 
"Lotniczy" uczestnicy VI Kongresu Sport Biznes Polska - Foto: Aviatornia
"Lotniczy" uczestnicy VI Kongresu Sport Biznes Polska - Foto: Aviatornia

W gronie uczestników kongresu mogliśmy również spotkać inne znane osoby ze środowiska sportów lotniczych min: Krzysztofa Sondeja z Fundacji Polska Akademia Sportów Lotniczych "Aviatornia", Arkadiusza Iwańskiego z Komisji Balonowej Aeroklubu Polskiego oraz szybownika Łukasza Wójcika.

Źródło informacji: Aviatornia, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User