fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

SMBC Aviation Capital zamówiła 60 maszyn z rodziny A320neo / Grafika: Airbus
SMBC Aviation Capital zamówiła 60 maszyn z rodziny A320neo / Grafika: Airbus

Zajmująca się leasingiem samolotów pasażerskich firma SMBC Aviation Capital zamówiła kolejnych 60 samolotów z rodziny A320neo, dzięki czemu liczba maszyn pasażerskich zakupionych przez nią bezpośrednio od Airbusa urośnie do prawie 340. Wraz z wcześniejszymi zamówieniami na wąskokadłubowce z rodziny A320neo nowy kontrakt gwarantuje SMBC Aviation Capital ciągłość dostaw odrzutowców aż do końca bieżącej dekady, pogłębiając wieloletnie strategiczne partnerstwo Airbusa i SMBC Aviation Capital dotyczące pozyskiwania maszyn z rodziny A320neo.

Dzięki bezkonkurencyjnemu kosztowi pasażerokilometra rodzina A320neo umożliwia przewoźnikom rozbudowę siatki połączeń na nowych trasach długodystansowych w standardzie podróży wcześniej zarezerwowanym dla maszyn szerokokadłubowych.

„Zawarty kontrakt dowodzi stałego popytu na zaawansowane technologicznie, oszczędne samoloty. Podpisaliśmy go podczas utrzymującego się silnego ożywienia w transporcie lotniczym na całym świecie”, powiedział Peter Barrett, dyrektor generalny SMBC Aviation Capital. „Ponieważ zrównoważony rozwój i efektywność operacyjna pozostają priorytetami naszych klientów, spodziewamy się w nadchodzących latach jeszcze większego popytu na samoloty takie jak A320neo i A321neo. Liczymy na wzmocnienie naszej współpracy z Airbusem, bo jednocześnie pomożemy naszym klientom zrealizować ich cele”.

„Kolejna decyzja SMBC Aviation Capital o wieloletniej inwestycji w rodzinę A320neo pokazuje ogromne zaufanie do najbardziej udanego programu samolotów pasażerskich w historii lotnictwa”, powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych Airbusa. „Jako jeden z wiodących leasingodawców lotniczych, SMBC Aviation Capital zobowiązuje się do realizacji planu działania dotyczącego zrównoważonego lotnictwa poprzez wprowadzanie na rynek najbardziej rentownych na świecie wąskokadłubowców. Bardzo doceniamy współpracę z SMBC i szczerze dziękujemy firmie za ciągłe zaufanie do naszych produktów.”

Rodzina A320neo wykorzystuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i sharklety, które razem zapewniają co najmniej 20-procentowe redukcje w zużyciu paliwa i emisji CO2. Dzięki ponad 6500 samolotom zamówionym przez ponad 100 klientów rodzina A320neo zdobyła od dnia premiery w 2010 r. około 60% udziału w światowym rynku maszyn wąskokadłubowych.

Źródło informacji: Airbus

No comments

Leave your comment

In reply to Some User