Nowy symulator lotu samolotów ALSIM ALX w Lotniczej Akademii Wojskowej / Foto: GB Aircraft
Nowy symulator lotu samolotów ALSIM ALX w Lotniczej Akademii Wojskowej / Foto: GB Aircraft

W dniu 15 listopada 2023 firma GB Aircraft przekazała Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowe trzymodułowe urządzenie symulacji lotu do szkolenia sprawdzającego (selekcji) ALSIM ALX klasy FNPT II MCC, certyfikowane zgodnie z przepisami FSTD (A) EASA. Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez firmę przetargu ogłoszonego przez LAW na wiosnę tego roku.

Symulator ALX jest już trzecim urządzeniem firmy ALSIM na wyposażeniu ACSL Lotniczej Akademii Wojskowej, posiada modułową konfiguracje kabiny z 4 modelami lotu (SEP Basic, SEP Complex, MEP i Medium JET) oraz system zadymiania kabiny. Moduł Medium JET przeznaczony jest do szkolenia we współpracy w załodze wieloosobowej (MCC) zgodnie z PART FCL (EASA) oraz szkolenia w pilotażu samolotu o wysokich osiągach z napędem odrzutowym oraz obsługę EFIS i automatyzacji lotu (JOC - Jet Orientation Course).

Wszystkie moduły samolotów posiadają oprogramowanie do przeprowadzenia szkolenia sprawdzającego (selekcyjnego) kandydatów na pilotów w oparciu o zarówno analogowe jak i cyfrowe kokpity.

Źródło informacji: GB Aircraft

No comments

Leave your comment

In reply to Some User