fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

MH-139A Grey Wolf zastąpi śmigłowce UH-1N Huey / Foto: Boeing
MH-139A Grey Wolf zastąpi śmigłowce UH-1N Huey / Foto: Boeing

Boeing rozpoczyna produkcję MH-139A Gray Wolf po ukończeniu fazy badań, rozwoju, testów i oceny, dostarczając Siłom Powietrznym USA szósty i ostatni śmigłowiec testowy.

Boeing spodziewa się dostarczyć klientowi pierwszą maszynę w 2024 r. Do chwili obecnej Siły Powietrzne przyznały Boeingowi kontrakt na budowę pierwszych 13 śmigłowców, przy czym pierwszy egzemplarz jest już w fazie montażu końcowego. Docelowo Boeing dostarczy Siłom Powietrznym aż 80 śmigłowców MH-139A Gray Wolf.

„Po dostarczeniu ostatniego śmigłowca testowego wkraczamy w ekscytującą fazę produkcji. Dzięki MH-139 Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych otrzymają szybszy i wydajniejszy śmigłowiec, który wprowadzi je w nową erę służby...” – powiedział Robert Beyer, starszy menedżer programu MH-139 w Leonardo Helicopters US. - „Leonardo jest niesamowicie dumny z tego samolotu i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Boeingiem i USAF, gdy będziemy dostarczać dodatkowe śmigłowce Gray Wolf”.

Śmigłowce MH-139A zastąpią UH-1N Huey i mają za zadanie ochraniać obiekty związane z międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi na terenie całych Stanów Zjednoczonych oraz transportować VIP-ów i personel ochrony.

Źródło informacji: Boeing

No comments

Leave your comment

In reply to Some User