fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

ITA Airways odebrały pierwszy A321neo z zakładów produkcyjnych Airbusa w Hamburgu - © Airbus Operations GmbH 2023
ITA Airways odebrały pierwszy A321neo z zakładów produkcyjnych Airbusa w Hamburgu - © Airbus Operations GmbH 2023

Przedstawiciele linii ITA Airways odebrali z zakładów produkcyjnych Airbusa w Hamburgu pierwszy przeznaczonych dla nich samolot A321neo leasingowany od Air Lease Corporation. Najnowszy nabytek potwierdza strategię ITA Airways przewidującą eksploatację floty składającej się wyłącznie z Airbusów. Obecnie tworzy ją 81 maszyn najnowszej generacji: A220, A320neo, A330neo i A350.

A321neo w barwach ITA Airways będzie obsługiwał średniodystansowe trasy tej linii. Otrzymał trzyklasową konfigurację: 12 w pełni rozkładanych foteli w klasie biznes z bezpośrednim dostępem do korytarza, 12 miejsc Premium Economy w 4 miejscach w rzędzie oraz 141 miejsc Economy, w tym 12 Comfort Economy.

W A321neo linii ITA Airways kabinę pasażerską zaaranżowano w standardzie Airspace, który obejmuje nowe schowki nad głową w rozmiarze XL i dostosowane do potrzeb oświetlenie wnętrza oparte na najnowszych technologiach LED, które pomagają zmniejszyć zmęczenie spowodowane zmianą strefy czasowej. Ponadto każde siedzenie jest wyposażone w system rozrywki pokładowej najnowszej generacji z ekranami i treściami na żądanie.

A321neo to największy samolot z rodziny A320neo firmy Airbus, mający niezrównany zasięg i osiągi. Dzięki zastosowaniu silników nowej generacji i sharkletów zapewnia o 50% redukcję hałasu oraz o ponad 20% oszczędność paliwa i redukcję emisji CO₂ w porównaniu z wąskokadłubowymi samolotami poprzedniej generacji. Mają najszerszą kabinę wśród wąskokadłubowców pasażerskich, znakomicie maksymalizuje komfort podróży. Do tej pory klienci z całego świata zamówili ponad 5500 A321neo.

Źródło informacji: Airbus

No comments

Leave your comment

In reply to Some User