Foto: Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Mater. pras.
Foto: Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Mater. pras.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost w październiku odprawiło ponad 4 tys. osób, a od początku roku ponad 48 tys. pasażerów.  To o blisko 15 tys. więcej niż w całym 2019 roku. Do końca roku pozostały jeszcze dwa pełne miesiące, ale już dziś wiadomo, że 2023 będzie rekordowym rokiem w historii lubuskiego portu.

Czwarty kwartał zaczął się w zielonogórskim porcie bardzo dobrze, lotnisko odprawiło dokładnie 4.044 pasażerów. Choć w październiku obsłużono mniej pasażerów niż w miesiącach wakacyjnych, to i tak był on zdecydowanie lepszy od każdego z pierwszych pięciu miesięcy 2023 roku (styczeń - 3.661, luty - 3.373, marzec - 2.731, kwiecień - 2.779, maj - 3.442). Lotnisko wypracowało również wyższy wynik niż w tym samym okresie rekordowego, jak do tej pory, 2019 roku, kiedy lubuski port odprawił 3.345 osób. 

W sezonie zimowym z lotniska w Babimoście można polecieć do Warszawy sześć razy w tygodniu, na pokładzie samolotów PLL LOT. Biuro podróży Coral Travel uruchomiło także sprzedaż wycieczek na zimę do Egiptu z wylotem z Zielonej Góry. Oferta dostępna jest od 22 grudnia i dotyczy wakacji w egipskim kurorcie Marsa Alam.

Źródło informacji: Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost

No comments

Leave your comment

In reply to Some User