fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Pierwszy rejs do Egiptu z Lotniska Warszawa-Radom - Foto: PPL
Pierwszy rejs do Egiptu z Lotniska Warszawa-Radom - Foto: PPL

Ruszyła zimowa siatka połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom. Wieczorem, 30 października z Radomia wystartował pierwszy, międzykontynentalny rejs. Samolot czarterowych linii lotniczych Skyline Express odleciał do egipskiego Szarm el-Szejk z pełnym obłożeniem – dwustu osiemdziesięcioma pasażerami na pokładzie.

W poniedziałek, 30 października, z Lotniska Warszawa-Radom wystartował pierwszy w sezonie zimowym rejs czarterowy do Egiptu. Jest to tym samym pierwsze międzykontynentalne połączenie z radomskiego lotniska. Loty do Szarm el-Szejk organizuje biuro podróży Anex Tour. Rejsy obsługiwane są przez ukraińskie linie Skyline Express na pokładzie Boeinga 757-300. To największy pasażerski samolot operujący jak dotąd z radomskiego portu. Zainteresowanie połączeniem jest spore, już na pierwszy rejs na tej trasie z Lotniska Warszawa-Radom odprawiono 280 pasażerów.

W sumie od początku funkcjonowania, czyli od 27 kwietnia, lotnisko w Radomiu obsłużyło 91.498 osób. 

W zimowej siatce połączeń oprócz czarterowych lotów do Szarm el-Szejk, oraz regularnych do Rzymu i Paryża obsługiwanych przez PLL LOT pojawią się również rejsy do Larnaki na Cyprze. Kierunek ten to propozycja nowego na radomskim lotnisku przewoźnika – węgierskich, niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air. Loty na Cypr rozpoczną się 13 grudnia i odbywać będą się dwa razy w tygodniu w środy i w soboty do końca marca.

Źródło informacji: Mater. prasow. PPL

No comments

Leave your comment

In reply to Some User