fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Flaris ma się stać bezzałogowym statkiem powietrznym - Foto: Flaris Team
Flaris ma się stać bezzałogowym statkiem powietrznym - Foto: Flaris Team

Producenci najszybszego odrzutowca osobistego Flaris Lar 1 nie ustają w rozwoju swojego samolotu. Aby stale ulepszać jego cechy i udoskonalać możliwości, spółka FLARIS sprzedała 50% udziałów EDGE Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która inwestuje w technologię nowej generacji. Obie firmy utworzą spółkę joint venture.

Wspólne przedsięwzięcie pozwoli przekształcić załogowy statek powietrzny w system bezzałogowy i wprowadzić innowacyjne technologie komercyjne w przemyśle obronnym. To kolejny olbrzymi krok w rozwoju Flarisa. 

EDGE Group to jedna z wiodących na świecie grup zajmujących się zaawansowanymi technologiami i obronnością, co w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą w zakresie precyzyjnej inżynierii lotniczej i kosmicznej spółki Flaris czyni przedsięwzięcie strategicznym dla rozwoju samolotu.

Innowacje wynikające z tego wspólnego przedsięwzięcia, samolot i rozwiązania Flaris zostaną zaprezentowane na nadchodzącym Dubai Airshow 2023, który odbędzie się w dniach 13–17 listopada. Przedstawiciele obu firm omówią konwersję załogowego statku powietrznego Flaris na model bezzałogowy, wykorzystujący technologie autonomiczne w celu zaspokojenia dynamicznych potrzeb współczesnej obronności.

Rafał Ładziński, dyrektor generalny Flaris: - "Połączenie sił z EDGE stanowi kamień milowy dla Flaris i podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacje. Planowane przez nich zmiany, zwłaszcza w zakresie lotów autonomicznych i zaawansowanej technologii silników, doskonale wpisują się w naszą misję polegającą na przesuwaniu granic możliwości osobistych odrzutowców. Nasza połączona wiedza niewątpliwie utoruje drogę do dalszego postępu w przemyśle lotniczym."

Mansour AlMulla, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny EDGE Group: - "Włączenie możliwości inżynieryjnych Flaris i szerokiej gamy odrzutowców do naszego ekosystemu to strategiczne posunięcie dla EDGE, które zaznaczy naszą ekspansję w kierunku produkcji silników odrzutowych i zaawansowanych technologii lotniczych, a także zwiększy znaczącą wartość w naszym portfolio zaawansowanych technologii. Przewidujemy możliwości, jakie niesie ze sobą ta strategiczna inwestycja i wspólne przedsięwzięcie, szczególnie w zakresie przekształcania obecnych technologii lotniczych w systemy bezzałogowe."

Źródło informacji: Flaris Team

No comments

Leave your comment

In reply to Some User