poniedziałek, 02 lipiec 2018 12:52

Zakończenie Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych 2018.

Napisane przez Aeroklub Włocławski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Autor: Justin Lebar (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) lub CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: Autor: Justin Lebar (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) lub CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], Wikimedia Commons

W dniach 29.06 – 01.07.2018 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, w trakcie których Włocławek już po raz kolejny gościł grupę najlepszych modelarzy w Polsce. Aeroklub Włocławski w swojej długoletniej historii już niejednokrotnie był gospodarzem zawodów lotniczych i modelarskich najwyższej rangi, takich jak Mistrzostwa Świata i Europy oraz zawodów rangi krajowej. Mistrzostwa Polski w modelarstwie kosmicznym, rozgrywane były na podwłocławskim lotnisku po raz drugi.

Rano 29 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie zawodów. Od tej pory, przez trzy kolejne dni o tytuł Mistrza Polski w tej ciekawej i widowiskowej dziedzinie modelarstwa, jaką jest modelarstwo kosmiczne, rywalizowało ze sobą ponad 50 zawodników zawodników z całego kraju, a nad lotniskiem Kruszyn roiło się od modeli statków kosmicznych – w tym rakiet i rakietoplanów.

1 lipca popołudniu, zawody dobiegły końca. Około godziny 15.00 przed budynkiem portu Aeroklubu Włocławskiego odbyło się oficjalne zakończenie zawodów, podczas którego oficjalnie wyłoniono nowych Mistrzów Polski w modelarstwie kosmicznym. Zwycięzców uhonorowano medalami i dyplomami Aeroklubu Polskiego. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Konkurencja S1A Junior:

 1. Jakub KUKIEŁKA – MTR Mielec
 2. Przemysław ŻURAWSKI – MTR Mielec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S1B Senior:

 1. Leszek MAŁMYGA – AZL
 2. Wojciech WOJDYŁO – MTR Mielec
 3. Radosław DRASPA – SSMG

Konkurencja S3A Junior:

 1. Emilia WOJDYŁO – MTR Mielec
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Filip KAPŁON – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S3A Senior:

 1. Maciej PALUSZEK – UKM ORION Muszyna
 2. Grzegorz GORYCZKA – MTR Mielec
 3. Radosław DRASPA – SSMG

Konkurencja S4A Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Franciszek ŻMUDA – MTR Mielec

Konkurencja S4A Senior:

 1. Sławomir ŁASOCHA - SSMG
 2. Radosław DRASPA - SSMG
 3. Maciej PALUSZEK – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S5B Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Kacper KREMPA – MTR Mielec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S5C:

 1. Marcin BIELECKI – Aeroklub Słupski
 2. Wojciech BOBROWSKI – MTSR Sowiniec
 3. Michał BOBROWSKI – MTSR Sowiniec

Konkurencja S6A Junior:

 1. Sebastian FLOREK – MTSR Sowiniec
 2. Franciszek ZAGÓRSKI – MTSR Sowiniec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S6A Senior:

 1. Leszek MAŁMYGA – AZL
 2. Władysław STAROBRAT – AZZ
 3. Sławomir ŁASOCHA – SSMG

Konkurencja S6A Kobiet:

 1. Kinga MAJ-KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Aleksandra KUĆ – MTSR Sowiniec

Konkurencja S7 Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Kacper KREMPA – MTR Mielec
 3. Filip KAPŁON – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S7:

 1. Wojciech KRZYWIŃSKI – AZM
 2. Bartłomiej TOKARCZYK – UKM ORION Muszyna
 3. Grzegorz GORYCZKA – MTR Mielec

Konkurencja S8E/P:

 1. Adam KOSZAŁKA – Aeroklub Krakowski
 2. Eryk HALABURDA – MTR Mielec
 3. Artur SZWED – Aeroklub Krakowski

Konkurencja S8D Junior:

 1. Adam KOSZAŁKA – MTSR Sowiniec
 2. Dawid BARĆ – MTSR Sowiniec
 3. Sebastian FLOREK – MTSR Sowiniec

Konkurencja S9A Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Szymon MIKUŁA – MTR Mielec
 3. Wiktoria MAJ – Aeroklub Śląski

Konkurencja S9A Senior:

 1. Władysław STAROBRAT – AZZ
 2. Krzysztof PRZYBYTEK – MTSR Sowiniec
 3. Leszek MAŁMYGA – AZL

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, były swego rodzaju ostatecznym sprawdzianem przed organizacją Mistrzostw Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które odbędą się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2018, a ich gospodarzem również będzie Aeroklub Włocławski.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 11 – 16 września Aeroklub Włocławski będzie również organizatorem 4. Balonowych Mistrzostw Świata FAI Juniorów 2018.

Obie wymienione wyżej imprezy objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych zawodów, znajdą Państwo na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawski.pl, jak i na stronach mistrzostw świata – www.spacemodels.pl oraz www.juniorworlds2018.com.

Źródło informacji: Aeroklub Włocławski

Czytany 686 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 lipiec 2018 12:58

Artykuły powiązane

 • Już jutro w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Polski w „lataniu wewnątrz budynku”.

  To piąta edycja zawodów Flyspot Polish Open i druga odbywająca się w Katowicach. Zawodnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w indoor skydiving’u. Zawody rozpoczynają się 21.09.2018r i będą rozegrane w tunelu aerodynamicznym Flyspot przy ulicy Chorzowskiej.

 • Podsumowanie 4. FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów 2018.

  Tak wielkiej imprezy balonowej we Włocławku jeszcze nie było. W dniach 11-16 września, Aeroklub Włocławski i miasto Włocławek w ramach 4. FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów 2018 gościł 49 załóg z 17 krajów, które przez tydzień rywalizowały ze sobą na kujawskim niebie. Piloci zmagali się również z pogodą, która spowodowała odwołanie kilku zaplanowanych lotów. W trakcie zawodów, piloci wykonali 4 loty i rozegrali 17 konkurencji. Sytuacja na podium zmieniała się z lotu na lot, z konkurencji na konkurencję. Wszystko stało się jasne dopiero po ostatnim locie, który odbył się w piątek, 14 września o świcie.

 • Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski zakończone.

  Od poniedziałku ubiegłego tygodnia niebo nad Chełmem było areną zmagań najlepszych z najlepszych. Na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie piloci zmierzyli się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem była PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.

 • XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski za nami!

  XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski na lotnisku w Szymanowie zakończone. Mistrzami Polski na sezon 2018 zostali: Paweł “LOJAK” Kozarzewski, Tomasz Dembczyński, Michał Perkowski/Daniel Wakowiak.

 • PWSZ w Chełmie organizatorem Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.

  Od 3 do 9 września na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie najlepsi piloci zmierzą się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Sponsorem wydarzenia, a także drużyny PWSZ w Chełmie są linie lotnicze Enter Air.

 • Medalowy weekend polskich reprezentacji w sportach lotniczych.

  W ostatni weekend odbyły się finały mistrzostw świata w aż czterech dyscyplinach lotniczych – Mistrzostwach Świata w Samolotowym Lataniu Rajdowym, Balonowych Mistrzostwach Świata Kobiet, Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej oraz Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Polscy piloci  zdobyli w sumie siedem medali, w tym cztery ZŁOTE krążki.

 • Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Chełmie.
  W imieniu Komisji Samolotowej AP, Aeroklubu Polskiego i Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie mamy przyjemność przekazać zaproszenie i pismo organizacyjne na 61. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 47. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów. Gorąco zachęcamy do rywalizacji sportowej. Zawody w Chełmie zakończą tegoroczną edycję Samolotowego Nawigacyjnego Pucharu Polski.
 • Mistrzostwa Świata FAI S modeli kosmicznych 2018 dobiegły końca.

  W dniach od 29.07.2018 do 04.08.2018 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyła się jedna z największych imprez modelarstwa lotniczego tego roku - Mistrzostwa Świata FAI S Modeli Kosmicznych 2018, które odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 • Na lotnisku w Piastowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej.

  Dzisiaj na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie rozpoczęły się kolejne Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej. Jak mówią organizatorzy z Aeroklubu Radomskiego, już w weekend nad Piastowem można było zobaczyć samoloty akrobacyjne, w których piloci biorący udział w mistrzostwach niemal od rana do wieczora ćwiczyli swoje konkursowe akrobacje, zapoznając się jednocześnie z miejscowym lotniskiem.

 • Zakończyły się Mikrolotowe Mistrzostwa Polski 2018. Bardzo wysoki poziom.

  W ostatni weekend na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie zostały rozegrane Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. Po rozegraniu ośmiu punktowanych konkurencji wyłonieni zostali tegoroczni Mistrzowie Polski w mikrolotach klasycznych.

Top