czwartek, 08 luty 2018 08:52

Airbus Helicopters z zamówieniami podczas Air Show w Singapurze.

Napisane przez Airbus Helicopters Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters zyskuje w Japonii przewagę dzięki dwóm nowym zamówieniom i dwóm nowym dostawom na początku roku, potwierdzając silną obecność firmy w tym kraju. Obecnie Airbus Helicopters dominując, z ponad połową udziału, na japońskim rynku śmigłowców cywilnych i służb porządku publicznego, planuje zwiększyć swoją pozycję w ramach prognozowanego wzrostu floty śmigłowców Japonii o 2 proc. rocznie w ciągu najbliższych 20 lat.

Pierwsza umowa została podpisana z wieloletnim klientem – Excel Air Services – na śmigłowiec H135 wyposażony w awionikę Helionix. Nowy śmigłowiec dołączy do rozwijającej się floty użytkownika, która obecnie obejmuje śmigłowce Airbusa AS355N, AS350B2, AS350B3 i H135 z kabiną zaprojektowaną przez firmę Hermès. Ten najlepiej sprzedający się dwusilnikowy lekki śmigłowiec będzie przeznaczony do misji elektronicznego rejestrowania wiadomości.
Druga umowa została podpisana z nowym klientem – władzami prefektury Hokkaido, które złożyły zamówienie na śmigłowiec AS365N3+ z rodziny Dauphin. Śmigłowiec będzie przeznaczony do misji ratowniczych i wspierania działań rządowych na terenie prefektury i odegra ważną rolę na rozległych obszarach północy Japonii, znanej z surowych zim.
Ponadto Airbus dostarczył po jednym śmigłowcu AS365N3+ straży pożarnej miasta Fukuoka i prefektury Kumamoto, do misji przeciwpożarowych, poszukiwawczo-ratowniczych i niesienia pomocy w nagłych wypadkach.
„Kolejne zamówienia i dostawy to dobry początek nowego roku w Japonii, ponieważ odnawiamy długotrwałe relacje i witamy nowych klientów”, powiedział Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „Spodziewamy się większej liczby zamówień w nadchodzących miesiącach, dlatego wszyscy jesteśmy nastawieni na zapewnienie kompleksowego wsparcia dzięki naszemu dobrze działającemu łańcuchowi wartości, który służy rosnącym potrzebom naszych klientów”.

Airbus Helicopters i Thai Aviation Industries (TAI) podpisały umowę o wsparciu wszystkich śmigłowców wojskowych i policyjnych Airbusa w Tajlandii w ciągu najbliższych dwóch lat.
W ramach umowy TAI stanie się głównym dostawcą usług Airbus Helicopters dla królewskich sił zbrojnych i królewskiej policji Tajlandii. Pakiet usług posprzedażnych, części zamiennych, narzędzi i szkoleń Airbus Helicopters HCare będzie teraz łatwo dostępny dla miejscowych użytkowników - sił zbrojnych i służb porządku publicznego - za pośrednictwem TAI.
Królewskie siły zbrojne Tajlandii i królewska policja Tajlandii dysponują obecnie flotą liczącą około 40 śmigłowców, w skład której wchodzą lekkie jednosilnikowe H125M, dwusilnikowe H145, H145M, UH72, średnie dwusilnikowe AS365, H155, H175 i ciężkie H225M do transportu taktycznego. Śmigłowce te są używane do różnych misji przez jednostki królewskich sił powietrznych, wojsk lądowych i marynarki Tajlandii, policji i służbę aerofotogrametryczną.
Marszałek lotnictwa Nitat Sirimas, reprezentujący Thai Aviation Industries powiedział: „Nowe partnerstwo wzmocni naszą pozycję jako światowej klasy usługodawcy w zakresie lotnictwa w kraju, jednocześnie potwierdzi wysoką jakość usług na arenie międzynarodowej. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie nowego rozdziału z Airbus Helicopters, dzięki czemu techniczne kompetencje Tajlandii w zakresie obsługi śmigłowców będą jeszcze większe”.
„Bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z TAI, aby usprawnić wsparcie dla użytkowników wojskowych i służb porządku publicznego w Tajlandii. TAI jest niezawodnym partnerem i najbardziej odpowiednim punktem kontaktowym między Airbusem, królewskimi siłami zbrojnymi Tajlandii i królewską policją Tajlandii”, powiedział Philippe Monteux, szef Airbus Helicopters w rejonie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku. „Dzięki tej przełomowej umowie, w Tajlandii będzie dostępny imponujący zakres usług Airbus Helicopters, ponieważ jesteśmy zaangażowani w tworzenie silnego ekosystemu dla naszych klientów”.
Obejmujący kompleksowe zarządzanie materiałami, obsługą techniczną i modernizacją śmigłowców oraz wsparcie techniczne, szkolenia i operacje lotnicze, a także powiązane usługi, wysoce elastyczny system wsparcia klienta Airbus Helicopters HCare pomaga zwiększyć dostępność śmigłowców dla operatorów i zoptymalizować harmonogram ich planowej obsługi technicznej.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters Press Room

Czytany 693 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 luty 2018 08:58

Artykuły powiązane

Top