Niemiecki pilot Dolderer nie do pokonania w Abu Zabi podczas kwalifikacji Red Bull Air Race.

Napisane przez Red Bull Content Pool
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Naim Chidiac/Red Bull Content Pool Naim Chidiac/Red Bull Content Pool

W kwalifikacjach do 11. sezonu otwierającego Red Bull Air Race w Abu Dhabi w piątek, Matthias Dolderer z Niemiec objawił się ponownie wspaniałą formą, jak wtedy kiedy wygrał Mistrzostwa Świata w 2016 roku, wyprzedzając swojego najbliższego konkurenta, Michaela Gouliana z USA o ponad pół sekundy.

Panujący na torach Yoshihide Muroya z Japonii uplasował się na 3 miejscu, a tor wyścigowy nad Abu Dhabi Corniche powoduje nawet u faworytów punkty karne. Wszystko może się zdarzyć, gdy prawdziwy wyścig rozpocznie się w sobotę.

Wyniki Kwalifikacje klasy mistrzowskiej, Abu Dhabi 2018: 1. Matthias Dolderer (GER) 52.795, 2. Michael Goulian (USA) 53.392, 3. Yoshihide Muroya (JPN) 53.404, 4. Mika Brageot (FRA) 53.416, 5. Kirby Chambliss ( USA) 54.032, 6. Juan Velarde (ESP) 54.045, 7. Martin Šonka (CZE) 54.323, 8. Petr Kopfstein (CZE) 54.336, 9. Ben Murphy (GBR) 54.351, 10. François Le Vot (FRA) 54.702, 11. Cristian Bolton (CHI) 55.011, 12. Pete McLeod (CAN) 55.176, 13. Nicolas Ivanoff (FRA) 56.444, 14. Matt Hall (AUS) DNF

Źródło informacji i zdjęć: Red Bull Content Pool

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 luty 2018 20:14

Artykuły powiązane

• Łukasz Czepiela drugi na otwarcie sezonu Red Bull Air Race - relacja.

Niemiec Florian Bergér zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach Red Bull Air Race w klasie Challenger. W Abu Dhabi drugie miejsce zajął Łukasz Czepiela – jedyny Polak w najszybszej na świecie serii w sportach motorowych.

• Łukasz Czepiela rozpoczyna sezon w najszybszym sporcie motorowym świata.

Już w ten weekend w Abu Dhabi rusza nowy sezon mistrzostw świata Red Bull Air Race. W sportach motorowych to najszybsza seria. Piloci i ich samoloty pokonują pełen przeszkód tor z prędkością około 400 km/h. Jedynym Polakiem w tej rywalizacji jest Łukasz Czepiela, który ściga się w klasie Challenger Cup – przedsionku klasy mistrzowskiej. Nasz pilot ubiegły sezon zakończył na trzecim miejscu i w pierwszych treningach przed tegoroczną inauguracją cyklu w Abu Dhabi uzyskał najlepszy czas.

• Najlepsi piloci RedBull Air Race otrzymali możliwość pierwszego spojrzenia na tor wyścigowy w Abu Dhabi.

Obrońca tytułu mistrza świata Yoshihide Muroya (JPN) i drugi pilot na świecie z drugiego miejsca, Martin Šonka (CZE), przelatują nad nowym muzeum Louvre w Abu Zabi, namorzynami wyspy Ramhan i supernowoczesnym terminalem który znajduje się w budowie na Międzynarodowym lotnisku w Abu Dhabi.

• Red Bull Air Race otworzy wyścigowy sezon w 2018 w Abu Dhabi.

Rywalizacja niekwestionowanych najlepszych Mistrzostw Świata 2017 rozpocznie się 2-3 lutego, a Red Bull Air Race rozpocznie się 11 raz z rzędu w gorącym Abu Zabi. Nowi piloci, innowacje w samolotach i zaktualizowane zasady "doleją paliwa" tylko do ognia.

• Joerg Mitter. Za kulisami z uznanym fotografem Red Bull Air Race.

Pierwszy fotograf, który zamontował kamerę w kokpicie dla pilotów, Joerg Mitter był kluczem do sukcesu Red Bull Air Race od czasu, gdy po raz pierwszy odbył lot w Zeltweg w Austrii w 2003 roku.

• Łukasz Czepiela trzeci w Challenger Cup w Lausitz.

W przedostatniej w sezonie 2017 rundzie zawodów dla pilotów pretendujących do Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, Polak Łukasz Czepiela zajął 3. miejsce. Pomimo niecodziennej sytuacji i kłopotom na początku swojego przelotu na wyścigowym torze, zdołał uniknąć błędów i po raz kolejny stanął na podium Challenger Cup. W położonym niedaleko polskiej granicy Lausitz, najlepszy był Szwed Daniel Ryfa, a drugie miejsce zajął lider „generalki” Niemiec Florian Berger.

• Czeski pilot Martin Šonka wygrał wyścig w Portugalii.

Czech Martin Šonka wygrał zawody Mistrzostw Świata Red Bull w Porto i na dwa przystanki przed końcem sezonu ponownie znalazł się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W sesji lotniczej Final 4, 600000 widzów zgromadzonych na brzegach rzeki Douro obserwowało jak Kanadyjczyk Pete McLeod zajmuje drugie, a Australijczyk Matt Hall trzecie miejsce.

• Polski pilot Łukasz Czepiela najszybszy w Rosji!

Łukasz Czepiela wygrał jeden z dwóch wyścigów Challenger Cup rozegranych w Kazaniu.

• Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup! Chambliss jak Feniks z popiołów.

Dwukrotny mistrz świata Red Bull Air Race wygrał pierwsze zawody od 9 lat. Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup!

• Budapeszt z lotu ptaka tuż przed Red Bull Air Race.

Legenda wyścigów Red Bull Air Race Peter Besenyei poprowadził obecnego lidera mistrzostw świata Yoshihide Muroya (JPN) i gwiazdę Petr Kopfstein (CZE) w locie przez serce Budapesztu.