środa, 10 styczeń 2018 08:42

CES 2018: Typhoon H Plus, Firebird FPV i HD Racer – Yuneec przedstawia trzy nowe produkty.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press

Yuneec, wiodąca na całym świecie marka dronów przedstawiła w miniony czwartek trzy nowe produkty na Targach Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas: Typhoon H Plus, nowy czołowy model nagrodzonej serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV, nowoczesny następca światowej legendy Firebird. Dzięki nowym produktom firma Yuneec nie tylko wzmacnia swoją aktualną pozycję na rynku dronów, ale równocześnie poszerza pole branżowe smart hobby, do którego w przyszłości dołączą HD Racer oraz Firebird FPV.

Typhoon H Plus

Typhoon H Plus to najnowszy model wielokrotnie nagradzanej serii Typhoon H. Zdobywa on przewagę nie tylko dzięki nowej kamerze, która posiada jednocalowy czujnik CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli oraz nowy kontroler lotu na bazie PX4, ale również zapewnia dłuższy czas lotu, liczne inteligentne tryby lotu oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dzięki wyraźnej redukcji szumów względem innych modeli seryjnych Typhoon H Plus jest jednym z najcichszych heksakopterów w swojej klasie. Ponadto dzięki większemu zasięgowi zapewnia stabilny lot nawet przy prędkości wiatru do 50 km/h.

Typhoon H Plus 310012018m

Kamera C23 modelu Typhoon H Plus zapewnia wysokiej jakości zdjęcia i filmy wideo oraz dzięki wbudowanemu jednocalowemu czujnikowi o rozdzielczości 20 megapikseli pozwala nagrywać filmy wideo w 4K z prędkością do 60 obrazów na sekundę oraz wykonywać doskonale ostre zdjęcia w rozdzielczości do 20 megapikseli. Stabilizowany gimbal 3-osiowy, który można obracać bez końca o 360 stopni, zapewnia stabilne ujęcia. Funkcja ta w połączeniu z Typhoon H Plus i jego wciąganym podwoziem zapewnia niegraniczony widok kamery dookoła, bez konieczności przesuwania koptera. Oprogramowanie Typhoon H Plus zostało opracowane w Szwajcarii i opiera się na kodzie PX4. Pozwala latać kopterem w różnych inteligentnych trybach latania (Orbit, POI, Journey, Curve Cable Cam, Follow Me, Return Home), a dzięki funkcji Geofencing i zintegrowanym strefom No Fly zapewnia również podwyższone bezpieczeństwo lotu. Jak każdy model Typhoon H również Typhoon H Plus z zaledwie pięcioma silnikami zapewnia stabilność lotu w sytuacji awaryjnej i na zamówienie jest dostępny z lub bez technologii Intel® RealSense. Technologia ta pomaga kopterowi rozpoznawać przeszkody i omijać je w bezpieczny i autonomiczny sposób. Model Typhoon H Plus jest sterowany za pomocą dodatkowego sterowania zdalnego ST16S, które posiada ulepszony wbudowany wyświetlacz 7-calowy i wyświetla obraz na żywo poprzez Video-Downlink w rozdzielczości 720p HD.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Typhoon H Plus na rynek to koniec marca 2018 roku. UVP: 1549 euro bez Intel RealSesne / UVP: 1849 euro z Intel RealSense

Dane techniczne Typhoon H Plus:

DRON

Masa (bez kamery i modułu RealSense™): 1645 g

Długość diagonalna: 520 mm

Czas lotu: Do 25 minut (z C23)

Akumulator: 4S 5250 mAh LiPo

ZDALNE STEROWANIE

System operacyjny: Android

Zasięg sygnału sterującego: 1.6 km

Rozdzielczość Videolink: 720p

Przyłącza: USB, HDMI

KAMERA

Wymiary: 115 x 80 x 130 mm

Masa: 350 g

Ogniskowa: 23 mm

Czujnik: 1“ CMOS

Efektywne piksele: 20 MP

Rozdzielczość wideo: maks. 4K / 60 kl./s

FOV: 91°

HD Racer

Wraz z modelami HD Racer firma Yuneec przedstawia swoje pierwsze wyścigowe drony FPV. Są one przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z modnym sportem wyścigowym FPV, bez wcześniejszej konieczności budowania drona z wielu pojedynczych części, co wiąże się z dużym nakładem pracy. HD Racer od firmy Yuneec jest nie tylko mały, zwrotny i wyposażony w wiele użytecznych funkcji. Dzięki cichemu i odpornemu na kolizje napędowi obrotowemu doskonale nadaje się również do lotów wewnątrz budynków. Wyjątkową innowacją wyścigowca HD Racer jest cyfrowy Videolink. Przesyła on obraz na żywo w rozdzielczości HD w bardzo krótkim okresie indukcji do urządzenia z iOS lub Androidem, który pełni funkcje wyświetlacza zdalnego sterowania ST6 lub na zamówienie wyświetlacza opcjonalnego zestawu słuchawkowego FPV. Dwa stabilizujące tryby latania pomagają pilotowi bezpieczne dotrzeć do celu: Tryb Limit urządzenia i tryb Altitude. W przypadku aktywacji trybu Limit wyścigowiec HD Racer ma ograniczony kąt pochylenia i przechylenia. W trybie Altitude wyścigowiec HD Racer utrzymuje automatycznie wysokość lotu w ramach możliwości fizycznych i dzięki czujnikowi ciśnienia. Jeśli w jednym z trybów nastąpi zwolnienie drążków podczas lotu, wówczas wyścigowiec HD Racer pozostanie automatycznie na swoim miejscu i będzie szybował bez wypoziomowania do momentu, aż otrzyma nowe polecenie sterujące. Tryby stabilizujące pomagają pilotowi zmniejszyć ryzyko zderzenia i zapewniają tym samym większą radość z lotu. Jeśli jednak HD Racer zderzy się z przeszkodą i wyląduje na grzbiecie, wówczas pilot może aktywować „tryb Flip-Up”, który obraca wyścigowiec w sposób automatyczny ponownie na nogi. Dzięki temu można płynnie kontynuować wyścigi bez długiego czasu oczekiwania. Można nagrać całą zabawę wyścigową w filmie wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s lub 720p przy 60 kl./s. Czas lotu wynosi maksymalnie sześć minut.

HD Racer10012018

Przewidywany czas wprowadzenia modelu HD Racer na rynek to koniec kwietnia 2018 roku. UVP: 179 euro

Dane techniczne HD Racer:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 65 g

Akumulator: 1S 550 mAh LiPo

Wymiary: 135 x 130 x 45 mm (dł. x szer. x wys.)

Czas lotu: Ok. 6 min.

Silnik: Szczotkowy

Częstotliwość wideo: 5,8 GHz

ZDALNE STEROWANIE

Pasmo: 2,4 GHz

Zakres sterowania: 100 m

Akumulator: Wbudowany LiPo

KAMERA

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 080p 60 kl./s / 720p 60 kl./s

Zasięg przesyłu wideo: Do 80 m, w zależności od

otoczenia i smartfonu

Okres indukcji: < 100 ms

Firebird FPV

Dzięki nowemu dronowi Fixed-Wing Firebird FPV firma Yuneec wprowadza w nowoczesność legendę RC. Model Firebird FPV dołącza do sukcesu znanego na całym świecie samolotu RC Firebird, który do tej pory sprawił radość z latania RC milionom użytkowników. Nowej interpretacji modelu Firebird nie przejął nikt słabszy od wielokrotnego zwycięzcy Tournament of Champions Mike‘a McConville‘a. Innowacyjne skrzyżowanie samolotu modelarskiego RC z multikoperem wraca do pozycji startowej po naciśnięciu przycisku i można nim tutaj automatycznie wylądować z uwzględnieniem warunków pogodowych. Można dodatkowo ustawić wirtualne ogrodzenie i podłoże, którego nie może przekroczyć model Firebird FPV. Dzięki temu nie odleci i nie uderzy w podłoże.

Firebird FPV10012018

Różnorodne funkcje lotu i bezpieczeństwa sprawiają, że model Firebird FPV staje się dronem ze skrzydłami, który dzięki FPV zapewnia pilotowi przeżycia podczas lotu jak z kabiny pilota. Model Firebird wyposażono w cyfrowy Videolink z krótkim okresem indukcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych analogowych sygnałów FPV model Firebird przesyła obraz na żywo w jasnej i bezzakłóceniowej rozdzielczości HD do smartfonu, który można podłączyć do zdalnego sterowania ST10C lub zestawu słuchawek, aby zapewnić bezpośrednie przeżycia z lotu. Dla zapewnienia jeszcze bardziej intensywnych przeżyć podczas lotu pilot może aktywować dodatkowo wyświetlacz Head-Up z danymi telemetrycznymi i sztuczny horyzont. Sygnał wideo można zapisać bezpośrednio w samolocie w 4K na karcie SD. Zarejestrowane obrazy można udostępniać w mediach społecznościowych.

W zależności od doświadczenia w lataniu pilot może wybierać spośród trzech trybów lotu. W trybie Acrobatic pilot lata całkowicie swobodnie. W trybie Safety i Stability różne ograniczenia kątowe osi podłużnej i poprzecznej zapobiegają nadmiernemu toczeniu i pochylaniu się samolotu i dzięki temu zapewniają podwyższone bezpieczeństwo podczas lotu. W obu trybach pilot może dodatkowo aktywować mechanizm awaryjny zwalniając wszystkie drążki.

Tryb ten sprawia, że model ponownie zajmuje stabilny i prosty tor lotu. Dzięki temu zostaje dodatkowo zminimalizowane ryzyko zderzenia. Ponadto model Firebird FPV posiada tryb pętli. W trybie tym dron Fixed-Wing powraca w pełni automatycznie do punktu startowego i krąży w tym miejscu do momentu, aż układ sterowania nie zostanie ponownie przejęty ręcznie.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Firebird FPV na rynek to początek kwietnia 2018 roku. UVP: 599 euro

Dane techniczne Firebird FPV:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 1200 g

Rozpiętość: 1200 mm

Akumulator: Smart 3S 2800 mAh LiPo

Prędkość lotu: Maks. 83 km/h

Długość: 830 mm

Czas lotu: 25-30 min.

KAMERA

Ognisko: 2,92

Apertura: 2,5

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 4K / 1080p / 720p

Zasięg przesyłu wideo: Do 500 m

Źródło informacji i zdjęć: Yuneec Press

Czytany 853 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 styczeń 2018 08:54

Artykuły powiązane

 • Junior z Polski drugi na podium zawodów Pucharu Świata Drone Race Slovakia 2018.

  Polska reprezentacja zaliczyła bardzo udany występ na Międzynarodowych Zawodach Wyścigów Dronów, w konkurencji F3U – „Drone Race Slovakia 2018”. Zawody są zaliczane do Pucharu Świata FAI w klasie F3U. Podczas konkurencji Polak pobił rekord toru.

 • International Drone Event 2018 na Targach Kielce.

  W dniach 21-22 czerwca 2018 roku w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyło się pierwsze wydarzenie w Polsce o profilu międzynarodowym poświęcone wyłącznie branży BSP – International Drone Event – annual.

 • NASA i Uber badają bezpieczeństwo i efektywność przyszłej miejskiej przestrzeni powietrznej.

  NASA podpisała z firmą Uber Technologies Inc. drugą umowę dotyczącą działań , aby dalej rozwijać i tworzyć nowe koncepcje i technologie związane z miejską mobilnością lotniczą (UAM), aby zapewnić bezpieczny i wydajny system przyszłego transportu powietrznego na zaludnionych obszarach.

 • Bezzałogowce będą monitorować ilość węgla na składowiskach.

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało dofinansowanie dla projektu AutoInvent JSW Innowacje  w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.  AutoInvent  to innowacyjny system do automatycznego zbierania i analizy danych przestrzennych automatyzujący proces inwentaryzacji, modelowania i obliczania objętości składowisk węgla w czasie quasi rzeczywistym. Wdrożenie  systemu przyczyni się m.in. do efektywniejszego zarządzania zasobami  węgla w JSW.

 • JSW Innowacje liderem konsorcjum organizacji przestrzeni powietrznej dla dronów w ramach U-Space.

  JSW Innowacje będzie współtworzyć projekt organizacji przestrzeni powietrznej dla dronów zgodnie z koncepcją U-Space. Spółka należąca do grupy kapitałowej JSW znalazła się w konsorcjum, w skład którego weszli liderzy branży bezzałogowych systemów latających. Pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych w Europie badania nad U-Space prowadzone będą na terenie jednej ze śląskich kopalni.  Wdrożenie systemu pomoże monitorować m.in. szkody górnicze, zasoby węgla, strategiczne urządzenia i obiekty, co przyczyni się do obniżenia kosztów funkcjonowania JSW.

 • Wspólne testy bezzałogowców ILOT-u z NASA, GE i Amazon na pustyni w Nevadzie.

  W dniach 5-9 marca 2018 delegacja Instytutu Lotnictwa uczestniczyła w testach systemu bezzałogowego ILX-32 MOSUPS w stanie Nevada w USA. Manewry obserwowali przedstawiciele Nevada Institute For Autonomous Systems (NIAS), NASA, Amazon, Airos (GE), Drone America oraz ANRA.

 • Eksperci: także drony mogą być atakowane przez hakerów.

  Dron to nic innego jak latający komputer; także nad nim można stracić kontrolę, jeśli zaatakuje go haker - ostrzegają eksperci. W ich ocenie rosnąca popularność bezzałogowców może wkrótce skutkować coraz większym zainteresowaniem cyberprzestępców.

 • Instytut Lotnictwa partnerem kampanii „Drony – Lataj bezpiecznie”.

  Instytut Lotnictwa został oficjalnym partnerem kampanii społecznej pt. „Drony – Lataj bezpiecznie”, która ma na celu promowanie bezpiecznego użytkowania bezzałogowców.

 • Sterowanie kilkoma dronami naraz. Lockheed Martin wprowadza nowy system.

  Lockheed Martin wprowadza oprogramowanie do sterowania bezzałogowych statków powietrznych, którym można jednocześnie sterować wieloma typami UAV, działając w dowolnym miejscu na Ziemi. System VCSi opiera się na 25-letnim doświadczeniu i 1,5 miliona godzin lotów.

 • Airbus uruchamia usługi komercyjne przy użyciu dronów w regionie Azji i Pacyfiku.

  Podczas pokazów Singapore Airshow 2018 grupa Airbus zainaugurowała w regionie Azji i Pacyfiku prowadzone pod szyldem Airbus Aerial usługi komercyjne przy użyciu dronów. Nowo założona baza regionalna spółki Airbus Aerial to kolejny taki ośrodek po istniejących już jej centrach operacyjnych w Atlancie w Stanach Zjednoczonych i w Monachium w Niemczech.

Top