środa, 10 styczeń 2018 08:42

CES 2018: Typhoon H Plus, Firebird FPV i HD Racer – Yuneec przedstawia trzy nowe produkty.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press

Yuneec, wiodąca na całym świecie marka dronów przedstawiła w miniony czwartek trzy nowe produkty na Targach Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas: Typhoon H Plus, nowy czołowy model nagrodzonej serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV, nowoczesny następca światowej legendy Firebird. Dzięki nowym produktom firma Yuneec nie tylko wzmacnia swoją aktualną pozycję na rynku dronów, ale równocześnie poszerza pole branżowe smart hobby, do którego w przyszłości dołączą HD Racer oraz Firebird FPV.

Typhoon H Plus

Typhoon H Plus to najnowszy model wielokrotnie nagradzanej serii Typhoon H. Zdobywa on przewagę nie tylko dzięki nowej kamerze, która posiada jednocalowy czujnik CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli oraz nowy kontroler lotu na bazie PX4, ale również zapewnia dłuższy czas lotu, liczne inteligentne tryby lotu oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dzięki wyraźnej redukcji szumów względem innych modeli seryjnych Typhoon H Plus jest jednym z najcichszych heksakopterów w swojej klasie. Ponadto dzięki większemu zasięgowi zapewnia stabilny lot nawet przy prędkości wiatru do 50 km/h.

Typhoon H Plus 310012018m

Kamera C23 modelu Typhoon H Plus zapewnia wysokiej jakości zdjęcia i filmy wideo oraz dzięki wbudowanemu jednocalowemu czujnikowi o rozdzielczości 20 megapikseli pozwala nagrywać filmy wideo w 4K z prędkością do 60 obrazów na sekundę oraz wykonywać doskonale ostre zdjęcia w rozdzielczości do 20 megapikseli. Stabilizowany gimbal 3-osiowy, który można obracać bez końca o 360 stopni, zapewnia stabilne ujęcia. Funkcja ta w połączeniu z Typhoon H Plus i jego wciąganym podwoziem zapewnia niegraniczony widok kamery dookoła, bez konieczności przesuwania koptera. Oprogramowanie Typhoon H Plus zostało opracowane w Szwajcarii i opiera się na kodzie PX4. Pozwala latać kopterem w różnych inteligentnych trybach latania (Orbit, POI, Journey, Curve Cable Cam, Follow Me, Return Home), a dzięki funkcji Geofencing i zintegrowanym strefom No Fly zapewnia również podwyższone bezpieczeństwo lotu. Jak każdy model Typhoon H również Typhoon H Plus z zaledwie pięcioma silnikami zapewnia stabilność lotu w sytuacji awaryjnej i na zamówienie jest dostępny z lub bez technologii Intel® RealSense. Technologia ta pomaga kopterowi rozpoznawać przeszkody i omijać je w bezpieczny i autonomiczny sposób. Model Typhoon H Plus jest sterowany za pomocą dodatkowego sterowania zdalnego ST16S, które posiada ulepszony wbudowany wyświetlacz 7-calowy i wyświetla obraz na żywo poprzez Video-Downlink w rozdzielczości 720p HD.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Typhoon H Plus na rynek to koniec marca 2018 roku. UVP: 1549 euro bez Intel RealSesne / UVP: 1849 euro z Intel RealSense

Dane techniczne Typhoon H Plus:

DRON

Masa (bez kamery i modułu RealSense™): 1645 g

Długość diagonalna: 520 mm

Czas lotu: Do 25 minut (z C23)

Akumulator: 4S 5250 mAh LiPo

ZDALNE STEROWANIE

System operacyjny: Android

Zasięg sygnału sterującego: 1.6 km

Rozdzielczość Videolink: 720p

Przyłącza: USB, HDMI

KAMERA

Wymiary: 115 x 80 x 130 mm

Masa: 350 g

Ogniskowa: 23 mm

Czujnik: 1“ CMOS

Efektywne piksele: 20 MP

Rozdzielczość wideo: maks. 4K / 60 kl./s

FOV: 91°

HD Racer

Wraz z modelami HD Racer firma Yuneec przedstawia swoje pierwsze wyścigowe drony FPV. Są one przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z modnym sportem wyścigowym FPV, bez wcześniejszej konieczności budowania drona z wielu pojedynczych części, co wiąże się z dużym nakładem pracy. HD Racer od firmy Yuneec jest nie tylko mały, zwrotny i wyposażony w wiele użytecznych funkcji. Dzięki cichemu i odpornemu na kolizje napędowi obrotowemu doskonale nadaje się również do lotów wewnątrz budynków. Wyjątkową innowacją wyścigowca HD Racer jest cyfrowy Videolink. Przesyła on obraz na żywo w rozdzielczości HD w bardzo krótkim okresie indukcji do urządzenia z iOS lub Androidem, który pełni funkcje wyświetlacza zdalnego sterowania ST6 lub na zamówienie wyświetlacza opcjonalnego zestawu słuchawkowego FPV. Dwa stabilizujące tryby latania pomagają pilotowi bezpieczne dotrzeć do celu: Tryb Limit urządzenia i tryb Altitude. W przypadku aktywacji trybu Limit wyścigowiec HD Racer ma ograniczony kąt pochylenia i przechylenia. W trybie Altitude wyścigowiec HD Racer utrzymuje automatycznie wysokość lotu w ramach możliwości fizycznych i dzięki czujnikowi ciśnienia. Jeśli w jednym z trybów nastąpi zwolnienie drążków podczas lotu, wówczas wyścigowiec HD Racer pozostanie automatycznie na swoim miejscu i będzie szybował bez wypoziomowania do momentu, aż otrzyma nowe polecenie sterujące. Tryby stabilizujące pomagają pilotowi zmniejszyć ryzyko zderzenia i zapewniają tym samym większą radość z lotu. Jeśli jednak HD Racer zderzy się z przeszkodą i wyląduje na grzbiecie, wówczas pilot może aktywować „tryb Flip-Up”, który obraca wyścigowiec w sposób automatyczny ponownie na nogi. Dzięki temu można płynnie kontynuować wyścigi bez długiego czasu oczekiwania. Można nagrać całą zabawę wyścigową w filmie wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s lub 720p przy 60 kl./s. Czas lotu wynosi maksymalnie sześć minut.

HD Racer10012018

Przewidywany czas wprowadzenia modelu HD Racer na rynek to koniec kwietnia 2018 roku. UVP: 179 euro

Dane techniczne HD Racer:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 65 g

Akumulator: 1S 550 mAh LiPo

Wymiary: 135 x 130 x 45 mm (dł. x szer. x wys.)

Czas lotu: Ok. 6 min.

Silnik: Szczotkowy

Częstotliwość wideo: 5,8 GHz

ZDALNE STEROWANIE

Pasmo: 2,4 GHz

Zakres sterowania: 100 m

Akumulator: Wbudowany LiPo

KAMERA

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 080p 60 kl./s / 720p 60 kl./s

Zasięg przesyłu wideo: Do 80 m, w zależności od

otoczenia i smartfonu

Okres indukcji: < 100 ms

Firebird FPV

Dzięki nowemu dronowi Fixed-Wing Firebird FPV firma Yuneec wprowadza w nowoczesność legendę RC. Model Firebird FPV dołącza do sukcesu znanego na całym świecie samolotu RC Firebird, który do tej pory sprawił radość z latania RC milionom użytkowników. Nowej interpretacji modelu Firebird nie przejął nikt słabszy od wielokrotnego zwycięzcy Tournament of Champions Mike‘a McConville‘a. Innowacyjne skrzyżowanie samolotu modelarskiego RC z multikoperem wraca do pozycji startowej po naciśnięciu przycisku i można nim tutaj automatycznie wylądować z uwzględnieniem warunków pogodowych. Można dodatkowo ustawić wirtualne ogrodzenie i podłoże, którego nie może przekroczyć model Firebird FPV. Dzięki temu nie odleci i nie uderzy w podłoże.

Firebird FPV10012018

Różnorodne funkcje lotu i bezpieczeństwa sprawiają, że model Firebird FPV staje się dronem ze skrzydłami, który dzięki FPV zapewnia pilotowi przeżycia podczas lotu jak z kabiny pilota. Model Firebird wyposażono w cyfrowy Videolink z krótkim okresem indukcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych analogowych sygnałów FPV model Firebird przesyła obraz na żywo w jasnej i bezzakłóceniowej rozdzielczości HD do smartfonu, który można podłączyć do zdalnego sterowania ST10C lub zestawu słuchawek, aby zapewnić bezpośrednie przeżycia z lotu. Dla zapewnienia jeszcze bardziej intensywnych przeżyć podczas lotu pilot może aktywować dodatkowo wyświetlacz Head-Up z danymi telemetrycznymi i sztuczny horyzont. Sygnał wideo można zapisać bezpośrednio w samolocie w 4K na karcie SD. Zarejestrowane obrazy można udostępniać w mediach społecznościowych.

W zależności od doświadczenia w lataniu pilot może wybierać spośród trzech trybów lotu. W trybie Acrobatic pilot lata całkowicie swobodnie. W trybie Safety i Stability różne ograniczenia kątowe osi podłużnej i poprzecznej zapobiegają nadmiernemu toczeniu i pochylaniu się samolotu i dzięki temu zapewniają podwyższone bezpieczeństwo podczas lotu. W obu trybach pilot może dodatkowo aktywować mechanizm awaryjny zwalniając wszystkie drążki.

Tryb ten sprawia, że model ponownie zajmuje stabilny i prosty tor lotu. Dzięki temu zostaje dodatkowo zminimalizowane ryzyko zderzenia. Ponadto model Firebird FPV posiada tryb pętli. W trybie tym dron Fixed-Wing powraca w pełni automatycznie do punktu startowego i krąży w tym miejscu do momentu, aż układ sterowania nie zostanie ponownie przejęty ręcznie.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Firebird FPV na rynek to początek kwietnia 2018 roku. UVP: 599 euro

Dane techniczne Firebird FPV:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 1200 g

Rozpiętość: 1200 mm

Akumulator: Smart 3S 2800 mAh LiPo

Prędkość lotu: Maks. 83 km/h

Długość: 830 mm

Czas lotu: 25-30 min.

KAMERA

Ognisko: 2,92

Apertura: 2,5

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 4K / 1080p / 720p

Zasięg przesyłu wideo: Do 500 m

Źródło informacji i zdjęć: Yuneec Press

Czytany 1233 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 styczeń 2018 08:54

Artykuły powiązane

 • Warszawska Straż Miejska będzie dysponowała dronami do wykrywania ognisk zanieczyszczeń powietrza.

  11 stycznia na terenie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Sołtyka 8/10, odbyła się prezentacja dronów (bezzałogowych statków powietrznych), które będą wykorzystywane w walce z trucicielami powietrza. Uzupełniły one wyposażenie straży miejskiej. W pokazie wziął udział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński.

 • Czy Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dla posiadaczy dronów?

  Jak pisze portal independent.co.uk Rząd Wielkiej Brytanii ma rozważyć nowe przepisy, które powinny zapobiec nielegalnemu użyciu dronów w pobliżu lotnisk i innych ważnych miejsc z ograniczonym dostępem. Działania te są efektem zakłócania lotów na lotnisku Heathrow.

 • Dron który wkrótce może skrócić poszukiwania zaginionych osób.
  Naukowcy z MIT zaprezentowali drona, który wkrótce może skrócić poszukiwania zaginionych osób z dni lub tygodni do zaledwie godzin.Trudno zaprzeczyć, że dziś nie jest łatwo się zgubić. W zasadzie każdy ma smartfona, a usługi lokalizacji i internet pozwalają szybko odnaleźć właściwą drogę.

 • Drony do monitorowania smogu w Szczecinie będą błyskawicznie wyłapywać ogniska zanieczyszczeń.

  Dwa bezzałogowe statki powietrzne będą regularnie latały nad miastem i sprawdzały, czym szczecinianie palą w piecach. Pierwsze pomiary zostały już wykonane. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać zanieczyszczaniu powietrza.

 • Muszą być cztery razy lżejsze niż najmniejszy dron w polskiej armii. MON kupuje Ważki – bezzałogowce klasy mikro.

  Mają latać na wysokości ponad dwóch kilometrów, nie mogą być cięższe niż 1,6 kg i powinny być wyposażone w głowice optoelektroniczne. Polska armia chce kupić sześć zestawów dronów klasy mikro o kryptonimie Ważka. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas do 8 stycznia 2019 roku, by złożyć wniosek.

 • PGZ: Bezzałogowe Statki Powietrzne dla Sił Zbrojnych RP.

  30 listopada 2018 roku podpisana została umowa między konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej a Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę 12 Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu kr. ORLIK. Konsorcjum składające się z PGZ S.A., WZL nr 2 oraz PIT-RADWAR zaoferowało Siłom Zbrojnym RP zaprojektowany od podstaw i wyprodukowany w Polsce system PGZ-19R.

 • Drony w służbie energetyki. Skrócą czas przerw w dostawach energii.

  TAURON testuje drony do sprawdzania działania sieci energetycznych. Bezzałogowe systemy latające (BSL)  wykorzystywane są do zadań inspekcyjnych oraz transmisji obrazu online.

 • Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów zaprasza do rozmowy.

  Już 13 listopada 2018 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) odbędzie się spotkanie podmiotów branży Bezzałogowych Statków Powietrznych chętnych do wzięcia udziału w Programie Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD).

 • CEDD w Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space.

  Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów, inicjatywa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, został włączony do Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space. List intencyjny, powołujący tę sieć, został podpisany w piątek (19 października) w Antwerpii przez Panią Violetę Bulc Europejską Komisarz ds. Transportu oraz Piotra Samsona Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Sieć zrzesza projekty i organizacje, których celem jest opracowanie rozwiązań systemowych dla bezpiecznego wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych do świadczenia usług w przestrzeni miejskiej.

 • Inteligentne rozwiązania Airbus w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

  Na mającej odbyć się w Paryżu w dniach od 23 do 26 października tegorocznej edycji targów Euronaval spółka Airbus zaprezentuje szeroki wachlarz inteligentnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego – od centrów nadzoru nad obszarami morskimi, doskonale zintegrowanych usług łączności morskiej, przez systemy satelitarne i im pokrewne, po bezzałogowe statki powietrzne, samoloty i śmigłowce. Wyjątkowo obszerna i kompleksowa oferta rozwiązań marynistycznych, którą przedstawi Airbus, czerpie z 50 lat doświadczeń spółki w tej dziedzinie i daje branży morskiej wszystko, co na morzu potrzebne do podejmowania właściwych decyzji i działań we właściwym momencie. 

 • Przetestowaliśmy dron X-bee drone 3.3 Wi-Fi. Nauka przez zabawę.

  Wiele osób często zaczyna zabawę z dronami kupując sprzęt wart ponad kilka tysięcy złotych. Czy warto inwestować od razu w drona, którego możemy uszkodzić i nasza średnia krajowa pójdzie w błoto? Chyba nie. A co w takim razie zrobić, jeżeli ktoś chce się sprawdzić w pilotażu bezzałogowca i jednocześnie poczuć się jak to jest być operatorem drona obserwacyjnego, a przy tym nie zbankrutować? Na rynku jest wiele propozycji, w różnych cenach i z różnymi możliwościami. My postanowiliśmy się przyjrzeć jednej z takich propozycji i sprawdzić, czy nie zniszczymy tej zabawki przy pierwszym locie...

 • EREA Young Researchers Event – Urban Air Mobility.

  Pod koniec sierpnia 2018 w portugalskim instytucie CEIIA w Porto odbył się EREA Young Researchers Event, którego tematem przewodnim było zagadnienie Urban Air Mobility.

 • Powstał Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD) na Śląsku.

  Podczas katowickiej konferencji Impact mobility’18 rEVolution w dniu 12 września 2018 roku, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaja Wilda zostało podpisane porozumienie o uruchomieniu Programu Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów (CEDD), który będzie skoncentrowany na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

 • Firma Schiebel angażuje się w Australii, aby obsługiwać region Pacyfiku.

  Schiebel, lider rynku pionowych startów i lądowań (VTOL) oraz bezzałogowych systemów powietrznych (UAS), założył spółkę Schiebel Pacific Pty Ltd (SPL), aby zapewnić regionowi Pacyfiku stały i kompleksowy program, logistykę i sprzedaż.

 • Instytut Lotnictwa testuje system ADS-B do integracji ruchu systemów załogowych i bezzałogowych.

  W dniu 9 sierpnia 2018 roku w okolicach Warszawy odbyła się pierwsza seria bezzałogowych lotów testowych z udziałem przedstawicieli Instytutu Lotnictwa (Zakład Systemów Bezzałogowych) oraz DroneRadar. Celem lotów było testowanie systemu ADS-B do użytku w statkach bezzałogowych oraz jego integracja z systemami pokładowymi bezzałogowców.

 • Jak przewieźć drona samolotem i latać nim bezpiecznie?

  Jeżeli wybierając się w podróż drogą lotniczą, chcesz zabrać ze sobą bezzałogowy statek powietrzny, pamiętaj o podstawowych zasadach przewożenia tego rodzaju sprzętu oraz korzystania z niego, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

 • Nowa oferta zabawek Emirates z ulubieńcami pasażerów.

  Linie Emirates wprowadziły nowe zabawki z kolekcji Emirates Fly with Me oraz zestawy zabawek dla dzieci Lonely Planet Kids we wszystkich klasach. W nowej linii zabawek znajdą się cztery ulubione postacie wybrane przez pasażerów i fanów w zeszłorocznym plebiscycie organizowanym w mediach społecznościowych.

 • Informacje na temat nowych unijnych przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.

  Komisja Europejska ogłosiła, iż w dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2018/… w sprawie wspólnych zasad w dziedzinie lotnictwa cywilnego i utworzenia Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej oraz uchylające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008 (zwane dalej nowym rozporządzeniem bazowym lub NBR - New Basic Regulation). Jest to przełomowy akt dla rynku bezzałogowych statków powietrznych, ponieważ po raz pierwszy obszar ten zostanie uregulowany na poziomie ponadnarodowym.

 • Wytrzymały Dron Podróżny z Kontrolą Głosową. Yuneec Prezentuje drona Mantis Q.

  Yuneec prezentuje Mantisa Q - kompaktowego, wytrzymałego drona podróżnego, który potrafi coś więcej niż tylko uwieczniać piękne chwile jako wyjątkowe zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Mantis Q gwarantuje też świetną zabawę dzięki unikalnej kontroli głosem, szybkiemu trybowi Sport, algorytmowi rozpoznawania twarzy oraz zintegrowanej funkcji dzielenia się nagranym materiałem poprzez media społecznościowe.

 • Akademia Drona - poznaj aspekty latania bezzałogowymi statkami powietrznymi.

  Choć latanie dronem wydaje się bardzo proste, dla początkujących operatorów ilość informacji może być przytłaczająca. Bezzałogowe statki powietrzne to w końcu zaawansowane technologicznie urządzenia, a korzystanie z nich jest regulowane przez prawo.

Redakcja poleca

Sie 10, 2018
Central European Engine Services Sp. z o.o. – w skrócie CEES jest ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Wrz 13, 2018
To już trzecia edycja lotniczej imprezy "Skrzydła nad Kazimierzem". ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 14, 2018
Od 13 lipca w bazie lotniczej Fairford trwa kolejny Royal ...
Maj 23, 2018
21 maja br. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała ...
Maj 16, 2018
Sikorsky/PZL Mielec, firma Lockheed Martin (NYSE: LMT), podpisała ...
Kwi 19, 2018
Na ukończeniu jest właśnie malowanie nowego hełmofonu dla por. pilota ...
Kwi 18, 2018
Piotr Rejmer i Tomasz Białoszewski z lotniczego portalu filmowego ...

Najczęściej czytane

Sty 11, 2019
Siły Powietrzne Francji poinformowały o śmierci pilotów, którzy byli ...
Sty 10, 2019
We wtorek, 9 grudnia, w wieku 65 lat zmarła pilotka szybowcowa Iwona ...
Sty 11, 2019
Rekrutacja na studia wojskowe w Lotniczej Akademii Wojskowej będą się ...
Sty 04, 2019
Trzynaście lat mija od czasu kiedy poleciałem na pierwszą polską ...
Sty 02, 2019
Każdy kto miał do czynienia z modelarstwem zna zapewne firmę ...
Sty 02, 2019
Od 1 stycznia 2019 roku port na Sadkowie nie będzie obsługiwał lotów ...
Sty 03, 2019
Do końca marca przedłużony został mandat Polskiego Kontyngentu ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Gru 18, 2018
Top Gun 2 jest teraz w fazie produkcji, a plan filmowy przeniósł się ...
Gru 15, 2018
Węgierskie Ministerstwo Obrony zamówiło 16 śmigłowców ...
Gru 15, 2018
14 grudnia 2018 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 17 Stycznia 2019    |    Wydarzyło się: 1949 – 20 osób zginęło w katastrofie brytyjskiego samolotu pasażerskiego Avro 688/689 Tudor u wybrzeży Bermudów. 1963 – Dokonano oblotu brytyjskiego samolotu transportowego Short SC.7 Skyvan. 1966 – Zderzenie dwóch amerykańskich samolotów wojskowych nad hiszpańską wioską Palomares. W wyniku kolizji z bombowca B-52 wypadły 4 nieuzbrojone bomby wodorowe. 1847 – Urodził się Nikołaj Żukowski, rosyjski naukowiec, twórca współczesnej aerodynamiki i hydrodynamiki, pionier lotnictwa (zm. 1921).

Lotnicza książka

Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Cze 06, 2018
Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki ...
Mar 17, 2018
Zastanawialiście się kiedyś, jaki zapach ma przestrzeń kosmiczna? A ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...
Lut 19, 2018
Był rok 1982. Od czterech lat byłem pracownikiem ZRLiLK. Ten akurat ...

Nasze Video

Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Sie 15, 2017
W tym roku postanowiliśmy zmienić miejscówkę i nakręcić przelot ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top