poniedziałek, 08 styczeń 2018 11:57

Szkolenie lotnicze można rozpocząć. 8 Baza Lotnictwa Transportowego gotowa!

Napisane przez 8BLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
8. Baza Lotnictwa Transportowego jest gotowa do rozpoczęcia szkolenia lotniczego w 2018 roku.
8bltr szkolenie lotnicze
8bltr szkolenie lotnicze
Na Balickim lotnisku w dniu 5 stycznia 2018 roku przeprowadzono loty metodyczne. Uczestniczyły  w nich samoloty będące w etacie 8. Bazy Lotnictwa Transportowego: dwa  statki powietrzne CASA C-295M i jeden M28 B/PT GC. Loty odbywały się według Planowej Tabeli Lotów (PTL) zabezpieczane przez naziemny personel.

8bltr szkolenie lotnicze
 
8bltr szkolenie lotnicze
Piloci instruktorzy ćwiczyli i ujednolicali procedury szkolenia lotniczego, które będą obowiązywać w 2018 roku. Loty metodyczne miały temat: Loty z podejściem do  lądowania wg systemów podejścia precyzyjnego ILS i podejścia nieprecyzyjnego VOR zgodnie z przepisami wykonywania lotów IFR na lotnisku Kraków – Balice na statkach powietrznych CASA C-295M oraz M-28 B/PT GC.

8bltr szkolenie lotnicze
 
8bltr szkolenie lotnicze
Zgodnie z decyzją dowódcy 8. BLTr oraz na podstawie Regulaminu Lotów 2016 i Instrukcji Organizacji Lotów 2016 przed rozpoczęciem lotów szkolnych zalecane jest przeprowadzenie lotów instruktorsko-metodycznych. Mają one na celu ujednolicenie procedur szkolenia lotniczego realizowanego w danym roku. Są to loty przeznaczone dla instruktorów, którzy będą później szkolić personel latający 8. BLTr.

8bltr szkolenie lotnicze
8bltr szkolenie lotnicze

Po omówieniu lotów metodycznych można rozpocząć szkolenie lotnicze w bieżącym roku. Teraz możemy metodycznie rozpocząć szkolenie personelu latającego oraz bezpiecznie i profesjonalnie wykonywać wszystkie zadania lotnicze stawiane przed bazą.

Autor zdjęć: kpt. M.Nojek
Publikacja: http://8bltr.wp.mil.pl/pl/1_838.html
Czytany 390 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 styczeń 2018 12:05

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top