piątek, 17 listopad 2017 15:29

Trójka dzieci - pacjentów szpitala onkologicznego poleciało samolotem Gulfstream G550.

Napisane przez Polska-zbrojna.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej i Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej trójka podopiecznych „Bajkowej Fabryki Nadziei” będzie mogła odwiedzić Disneyland. Zuzia, Amelka i Norbert, mali pacjenci szpitala onkologicznego, polecieli do Paryża na pokładzie samolotu Gulfstream G550. W podróży towarzyszy im wiceminister Bartosz Kownacki.

Fundacja  „Bajkowa Fabryka Nadziei” działa na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. – Jesteśmy dla dzieci w dobrych i gorszych momentach choroby, staramy się robić wiele, by mogły się poczuć zdrowe i zamienić smutną rzeczywistość w bajkowe przeżycia – mówi Bartłomiej Trzeciak, prezes zarządu fundacji. Wolontariusze organizują dla dzieci różne akcje m.in. bajkowe urodziny, spotkania ze znanymi i lubianymi gwiazdami czy Podróże Nadziei. – W ramach tych ostatnich dzieci zwiedzały największe polskie miasta, m.in. Gdańsk i Kraków. Kilka razy przy organizacji wycieczek pomagało wojsko. Korzystaliśmy z transportu lotniczego Sił Powietrznych, w tym ze śmigłowców Marynarki Wojennej – opowiada Bartłomiej Trzeciak.

Prezes dodaje, że korzystając z dobrych doświadczeń we współpracy z armią, Fundacja postanowiła jeszcze raz poprosić o pomoc resort obrony. Tym razem chodziło o akcję dotyczącą trójki pacjentów oddziału onkologii dziecięcej białostockiego szpitala. Marzeniem 9-letniej Zuzi oraz jedenastoletnich Amelki i Norberta jest wizyta w paryskim Disneylandzie. – Dla naszej małej Fundacji organizacja podróży do Paryża wydawała się niemożliwa do wykonania. Głównie ze względów finansowych. Zarówno bilety lotnicze, jak i sam pobyt we Francji nie są tanie – przyznaje Bartłomiej Trzeciak.

Ministerstwo Obrony Narodowej zgodziło się, by dzieci poleciały do Paryża najnowszym samolotem służącym do przewozu najważniejszych osób w państwie – maszyną Gulfstream G550. – Wojsko i żołnierze pomagają w różnych sytuacjach, nie tylko tych związanych stricte z obronnością. Gdy tylko mamy możliwość, chętnie wspieramy społeczne akcje – zapewnia kmdr Łukasz Boguszewski z MON.

Niemal dwugodzinną podróż spędzili w towarzystwie Bartosza Kownackiego, wiceministra MON, który leciał do Francji w ramach obowiązków służbowych. – To będzie dodatkowy, niezwykły element podróży. Dzieci lecąc rządowym samolotem będą mogły poznać najważniejsze osoby w państwie i zobaczyć jak odbywają swoje delegacje – zauważa Bartłomiej Trzeciak.

Zuzia, Amelka i Norbert spędzą w stolicy Francji cztery dni. Ich pobyt będzie finansowany ze środków Fundacji i datków od sponsorów. Wejściówki do Disneylandu ufundowała firma Parkmania. Do Polski dzieci wrócą samolotem rejsowym. Bilety podarowała im fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która rozpoczęła działalność w październiku tego roku. – Cieszymy się ogromnie, że zyskaliśmy tak duże wsparcie. Dzieci będą mogły na kilka dni przenieść się ze smutnego, szarego szpitala do niezwykłych miejsc. Jesteśmy pewni, że będzie to dla nich niezapomniana podróż. Dla nas z kolei najważniejszy będzie ich uśmiech i  radość – dodaje Barłomiej Trzeciak.

Autor publikacji: Paulina Glińska
Autor zdjęć: mjr. Robert Siemaszko
Źródło informacji: http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/24108?t=MON-pomaga-spelniac-marzenia-dzieci
Czytany 1289 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 15:36

Artykuły powiązane

 • Gulfstream G550 w wersji medycznej już niedługo w służbie ratunkowej.

  Gulfstream ogłosił dziś, że zaprojektował i dostarczył najnowocześniejszy samolot Gulfstream G550, który zrewolucjonizuje opiekę medyczną podczas lotu. Zmodyfikowany G550 został dostarczony do Pekińskiego Czerwonego Krzyża Emergency Medical Center podczas ceremonii dostawy w głównej siedzibie Gulfstream w Savannah. Szef Gulfstream, Mark Burns i dyrektor Centrum Medycznego Pekinu Czerwonego Krzyża Li Libing ujawnili nowy samolot, a także zapowiedzieli dodanie do swojej floty samolotu Gulfstream G650ER w ramach tej samej misji.

 • Gulfstream G500 pobił kolejne rekordy i odwiedził pół świata.

  Firma Gulfstream Aerospace Corp. ogłosiła niedawno, że nowy Gulfstream G500 zakończył niedawno swoją światową trasę po pokonaniu prawie 130 000 mil morskich / 240760 kilometrów, lądując w 44 miastach i odwiedzając 18 krajów na sześciu kontynentach w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy. Trasa, która obejmowała odcinek lotu do 20 miast w ciągu 18 dni, pokazała ogromną niezawodność i dojrzałość G500, jednocześnie prezentując swoje wspaniałe wnętrze i usprawnioną kabinę dla klientów na całym świecie.

 • Rządowe samoloty Gulfstream G550 z nowymi napisami "Niepodległa".
  Logo obchodów stulecia odzyskania niepodległości pojawiło się na samolotach Gulfstream G550 „Pułaski” i „Poniatowski”, które służą do przewozu najważniejszych osób w państwie.
 • Gulfstream G650ER z kolejnym rekordem w locie nad biegunem północnym.

  Gulfstream Aerospace poinformował, że model G650ER do lotów dalekodystansowych ponownie udowodnił swoje niezrównane możliwości w zakresie osiągów, dodając kolejny rekord prędkości w przelocie między dwoma miastami, tym razem podczas lotu nad biegunem północnym.

 • Nowa instrukcja lotów HEAD będzie gotowa do końca roku.

  Zmiany, które przygotowaliśmy nie są rewolucyjne. W większym jednak stopniu uwzględniają doświadczenia i rzeczywistość – mówi płk Michał Marciniak z Ministerstwa Obrony Narodowej, który bierze udział w pracach nad przygotowaniem nowej instrukcji lotów ze statusem HEAD.

 • Flota do przewozu najważniejszych osób w państwie ma drugi samolot.

  Dziś do Bydgoszczy przyleciał Gulfstream G550. Będzie nosił imię gen. Kazimierza Pułaskiego. – To świetny pomysł. Wyprodukowany w Ameryce samolot będzie służył Polsce. A Pułaski jest bohaterem obu tych krajów – podkreśla prof. dr hab. Józef Wieczorek, ambasador RP w Waszyngtonie.

 • Do Poniatowskiego już wkrótce dołączy Pułaski.
  W dniu 29.07.2017 r. odbędzie się uroczysty apel z okazji przebazowania samolotu Gulfstream G550 o numerze bocznym 0002 do WZL nr 2 S.A. do Bydgoszczy.
 • Katastrofa Gulfstreama i agresywni pasażerowie linii lotniczych.

  Dziś zaczynamy od czegoś co mogło się skończyć tragicznie jednak udało się zapobiec katastrofie.

 • W podziękowaniu za współpracę dotyczącą samolotu Gulfstream.

  Po uroczystości przyjęcia do służby w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego pierwszego samolotu Gulfstream G550 Dowódca Bazy- płk pil. Stanisław Kondrat spotkał się z przedstawicielami Gulfstream Aerospace Corporation.

 • Rządowy Gulfstream G550 już na warszawskim lotnisku!

  Pierwszy samolot do przewozu VIP-ów Gulfstream G550 właśnie uczestniczy w uroczystym powitaniu na warszawskim Okęciu. Mamy pierwsze zdjęcia G550 na płycie polskiego lotniska.

Top