wtorek, 31 październik 2017 13:14

Nowy dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Napisane przez 8BLT
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Pułkownik pilot Paweł Bigos został wyznaczony na dowódcę 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

8blt dowódca

Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego pełniący obowiązki Dowódcy - pułkownik Grzegorz Kot przekazał dowodzenie bazą.


8blt dowódca

Na uroczystość przybyli goście z jednostek wojskowych i mundurowych Garnizonu Kraków-Balice oraz Kraków, przedstawiciele władz samorządowych oraz jednosek, instytucji i organizacji współpracujących z bazą.

 8blt dowódca

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 złożeniem meldunku Inspektorowi Sił Powietrznych czasowo pelniącemu obowiązki generałowi brygady Mirosławowi Jemielniakowi o gotowości  pododdziałów do apelu.

8blt dowódca
8blt dowódca

Po przyjęciu meldunku i przywitaniu się Inspektora z przybyłymi na uroczystość gośćmi, nastąpiło oficjalne przekazanie dowodzenia bazą. Sztandar z rąk pułkownika Kota przejął nowy Dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (8.BLTr) pułkonik pilot Paweł Bigos.

 8blt dowódca

Podczas apelu głos zabrali: generał brygady Mirosław Jemielniak, pułkowni pilot Krzysztof Walczak, pułkownik pilot Paweł Bigos oraz pułkownik Grzegorz Kot.

8blt dowódca

W swoim wystąpieniu pułkownik Kot podziękował kadrze i pracownikom oraz wszystkim, z którymi przyszło mu współpracować za wzorową współpracę i życzliwość. Życzył również pułkownikowi Bigosowi powodzenia w dowodzeniu bazą, wyrażając przekonanie, że to odpowiedzialne i prestiżowe stanowisko trafiło w dobre ręce.

8blt dowódca

Pułkownik Bigos zapewnił, że nie zawiedzie przekazanegu mu zaufania, a przy pomocy dowództwa, żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 8. BLTr postara się podnieść profesjonalizm i jakość wykonywanych zadań na jeszcze wyższy poziom.

8blt dowódca

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów 8. BLTr.

Autor publikacji: kpt. M.Nojek
Źródło zdjęć i informacji: http://3sltr.wp.mil.pl/pl/1_693.html
Czytany 2555 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 13:23

Artykuły powiązane

 • Przekazanie obowiązków Dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

  Uroczyste przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego nastąpiło przed portem lotniczym 4 czerwca br. Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem flagi państwowej na maszt, po czym odczytano Decyzje Ministra Obrony Narodowej o wyznaczeniu dotychczasowego Dowódcy 41. BLSz płk pil. Artura Kałko na nowe stanowisko służbowe. Obowiązki Dowódcy  41. BLSz pełnił będzie płk dypl. Waldemar Cyran.

 • Kolejna akcja "Serce" 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.
  17 lutego lotnicy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego wykonali lot o statusie Hospital na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
 • Zmiana dowodzenia w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego Powidz.
  4 września br. płk Dariusz Płóciennik przekazał dowodzenie 33. Bazą Lotnictwa Transportowego (33.BLTr) nowemu Dowódcy pułkownikowi pilotowi Grzegorzowi Kołodziejczykowi.
 • Delegacja z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oddała hołd polskiej załodze poległej w 1944 roku na Słowacji.
  19 września br. delegacja polska z przedstawicielem Ambasady Polskiej w Bratysławie, Attaché Obrony przy Ambasadzie RP w Bratysławie pułkownikiem Andrzejem Kapicą oraz asysta honorową Sił Powietrznych z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w uroczystości ku pamięci poległej załogi. Pod krzyżem na Hajnikowej Łące oraz pod pomnikiem przed Urzędem Gminy w Radaticach zostały złożone wiązanki i zapalone znicze. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele słowackich Sił Zbrojnych, słowackich władz lokalnych oraz kombatantów.
 • Airbus Defence&Space przekazał 8BLT symulator lotów samolotu C-295M.
  Wojsko Polskie jest trzecim na świecie właścicielem Symulatora Lotów Samolotu C-295M. Full Flight Simulator (FFS) wyprodukowany przez kanadyjska firmę CAE został przekazany przez Airbus Defence and Space.
 • Pożegnanie z jednostką 8BLTr ppor. Kamila Pająka.
  W Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyła się zbiórka z okazji służbowego pożegnania.
 • W Nowym Mieście znów będzie wojsko.

  Po siedemnastu latach lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą znów należy do wojska. Plany MON na odtworzenie jednostki są ambitne: już w przyszłym roku mają się tu szkolić podchorążowie oddalonej o niewiele ponad 100 kilometrów „Szkoły Orląt”. Swoje miejsce znajdą tu także terytorialsi – powstanie nowoczesny ośrodek szkolenia WOT.

 • Ewaluacja Zespołu Ewakuacji Medycznej 8. BLTr.
  Zespół Ewakuacji Medycznej 8. BLTr jako pierwszy pododdział w Siłach Zbrojnych RP ukończył ewaluację medyczną przeprowadzoną przez zespół międzynarodowych specjalistów z centre of Excellence NATO for Military Medicine.
 • Kolejny raz z pomocą. Akcja "Serce" z 8BLTr.
  Dziewiąty już raz w tym roku wojskowi lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczyli w Akcji Serce.
 • Akcja serce z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.
  Ósmy już raz w tym roku wojskowi lotnicy z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczyli w Akcji Serce.
Top