wtorek, 12 wrzesień 2017 07:58

Kmdr ppor. Czesław Cichy odchodzi na wyższe stanowisko służbowe.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W zeszłym tygodniu 8 września pożegnaliśmy, odchodzącego na wyższe stanowisko służbowe, wieloletniego rzecznika prasowego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej kmdr. ppor. Czesława Cichego.

Piątek, 8 września 2017 roku był ostatnim dniem służby w Dowództwie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej specjalisty – oficera prasowego kmdr. ppor. Czesława Cichego, który pełnił funkcje rzecznika prasowego BLMW przez ostatnie 10 lat. Podczas zbiórki kadry i pracowników Dowództwa Brygady Lotnictwa MW, kmdr. ppor. Cichego pożegnał dowódca BLMW kmdr pil. Tadeusz Drybczewski.

Komandor podporucznik Czesław Cichy służbę w strukturach Lotnictwa Morskiego rozpoczął w roku 1995, po ukończeniu Wojskowej Akademii Technicznej. Zajmował kolejno stanowiska służbowe dowódcy klucza w 1. Dywizjonie Lotniczym, a następnie 3. Batalionie Zabezpieczenia w Gdyni Babich Dołach. Od 2002 roku kontynuował służbę w Dowództwie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej na stanowisku dyżurnego operacyjnego, a następnie dyżurnego operacyjnego lotnictwa Dyżurnej Służby Operacyjnej BLMW. Obowiązki oficera prasowego objął 1 lipca 2007 roku, tworząc zręby etatowej służby prasowej w BLMW. W trakcie pełnienia służby odbył dwie misje w ramach Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej na ORP Kontradmirał Xawery Czernicki w 2013 i 2017 roku. W trakcie swojej 26 letniej służby wojskowej wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

Od 11 września kmdr ppor. Czesław Cichy rozpoczyna pełnienie obowiązków w strukturach prasowych DGRSZ.

Na nowym stanowisku życzymy samych sukcesów!

foto: kpt. Marcin Braszak
Źródło publikacji: http://blmw.wp.mil.pl/pl/1_362.html

Czytany 3121 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 08:01

Artykuły powiązane

 • Ratownicza Anakonda z Gdyni uczestniczyła w poszukiwaniu pilota samolotu Mig-29.
  Załoga śmigłowca ratowniczego W-3WARM 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach przystąpiła do akcji poszukiwawczej pilota MiG-29, który uległ katastrofie. Akcję przerwano, po odnalezieniu miejsca katastrofy przez służby naziemne.
 • Kmdr ppor. Wojciech Badaj spędził już 3000 godzin za sterami śmigłowca.

  Kmdr ppor. Wojciech Badaj jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Lotniczych w Dęblinie, którą ukończył w 1997 roku. Od samego początku związał się z lotnictwem morskim rozpoczynając służbę w 2 dywizjonie lotniczym w Darłowie jako pilot śmigłowca.

 • Pożegnanie z mundurem Dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
  Środa, 13 czerwca będzie ostatnim dniem zawodowej służby wojskowej Dowódcy BLMW, kmdr pil. Tadeusza Drybczewskiego. Po 39 latach służby kmdr Drybczewski żegna się z mundurem i zdaje obowiązki Dowódcy BLMW, którą dowodził od 2011 roku.
 • Udział lotnictwa Marynarki Wojennej w tegorocznych pokazach.

  Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na swojej internetowej stronie przedstawia kalendarz lotniczych imprez w których będą uczestniczyć ich samoloty i śmigłowce. Zapraszamy do zapoznania się z listą pokazów lotniczych.

 • "Akcja Serce" z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

  W godzinach nocnych z Kliniki Kardiologii i Transplantologii w Warszawie wyruszył, transportem kołowym, zespół lekarzy transplantologów, kierując się do jednego Trójmiejskich szpitali. W tym samym czasie zadanie transportu medycznego w ramach „Akcji Serce” przygotowywała już 43 Baza Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Do zadania wytypowano samolot Bryza o numerze 1118. O godzinie 9.35 na pokład Bryzy, dowodzonej przez por. pil. Kamila Bajszczyka, weszli lekarze z pobranymi do przeszczepu organami.

 • Ćwiczenia gdyńskich śmigłowców. Bombardowanie okrętu podwodnego.
  Załogi śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ Darłowskiej Grupy Lotniczej realizowały wczoraj loty na zastosowanie bojowe. Na poligonie morskim w rejonie Ustki lokalizowano, a następnie bombardowano hipotetyczny okręt podwodny.
 • 1 Dywizja Lotnictwa Marynarki Wojennej USA wzięła udział w manewrach Cobra Gold 2018 w Tajlandii.

  Żołnierze piechoty morskiej USA wraz z jednostką lotniczą 1st Marine Aircraft Wing wraz z siłami zbrojnymi siedmiu państw wzięły udział w 37 edycji manewrów Cobra Gold. Odbywały się one w różnych częściach Tajlandii, w dniach od 13 do 23 lutego 2018 roku.

 • Pożegnanie z mundurem Kpt. Bogusława Grabskiego.
  29 stycznia 2018 roku był ostatnim dniem służby kpt. Bogusława Grabskiego, wieloletniego Dyżurnego Operacyjnego Lotnictwa BLMW. Wczoraj, podczas uroczystej zbiórki kadry i pracowników, na sali tradycji BLMW, otrzymał podziękowania za lata służby.
 • Wizyta studentów Akademi Marynarki Wojennej u morskich lotników.

  Studenci pierwszego roku kierunku studiów wojsko w systemie służb publicznych Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (WNHiS) odwiedzili 25 stycznia 43. „Oksywską” Bazę Lotnictwa Morskiego im. kmdr. por. pil. Edwarda Stanisława Szystowskiego w Gdyni Babich Dołach.

 • Pierwsza kobieta pilot śmigłowca ratowniczego w dyżurach SAR.
  Po raz pierwszy w historii polskiego lotnictwa morskiego fotel drugiego pilota śmigłowca ratowniczego W-3WARM Anakonda, pełniąc dyżur ratowniczy SAR, zajęła kobieta.
Top