wtorek, 29 sierpień 2017 14:25

Mistrzostwa Europy FAI S modeli kosmicznych 2017 dobiegły końca.

Napisane przez Aeroklub Włocławski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyła się jedna z największych imprez modelarstwa lotniczego tego roku – Mistrzostwa Europy FAI S Modeli Kosmicznych 2017. Patronat Honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.Organizację Mistrzostw Europy wspierali Wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku oraz młodzież z Powiatu Włocławskiego.

W zawodach udział wzięło 212 uczestników z 17 krajów Europy – Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA i Włoch. Zacięta rywalizacja wśród grupy jednych z najlepszych modelarzy kosmicznych na świecie trwała na podwłocławskim niebie pięć dni i nawet himeryczna pogoda nie przeszkodziła w wyłonieniu tegorocznego Mistrza Starego Kontynentu.  Oficjalna Ceremonia Zakończenia Mistrzostw Europy odbyła się w Piątek, 25.08.2017 o godzinie 17.00 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. W trakcie ceremonii, nagrodzono zwycięzców medalami i dyplomami Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI o raz okolicznościowymi pucharami.

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasach modelarskich:

KLASA S1B SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. POLSKA
    2. SŁOWENIA
    3. SŁOWACJA

KATEGORIA S1B SENIORZY

  1. Leszek MAŁMYGA
    2. Grzegorz GORYCZKA
    3. Andrzej RUSINOWSKI

KATEGORIA S3A SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. BUŁGARIA
    2. ROSJA
    3. LITWA

KATEGORIA S3A SENIORZY

  1. Miha RUPNIK
    2. Pavel TILEV
    3. Vasil Pavljuk

KATEGORIA S4A SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ROSJA
    2. UKRAINA
    3. SŁOWENIA

KATEGORIA S4A SENIORZY

  1. Alexey EZHOV
    2. Zdenek KOLAR
    3. Tomaz STARIN

KATEGORIA S5C SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ROSJA
    2. POLSKA
    3. SERBIA

KATEGORIA S5C SENIORZY

  1. Jan KOTUHA
    2. Michal ZITNAN
    3. Alexey EZHOV

KATEGORIA S6A SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. POLAND
    2. SŁOWACJA
    3. ROSJA

KATEGORIA S6A SENIORZY

  1. Sławomir ŁASOCHA
    2. Sergey IVANOV
    3. Vladislav PLECHANOV

KATEGORIA S7 SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. SŁOWACJA
    2. POLSKA
    3. ROSJA

KATEGORIA S7 SENIORZY

  1. Jan SEBESTA
    2. Marian GRES
    3. Grzegorz GORYCZKA

KATEGORIA S8E/P SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. BUŁGARIA
    2. ROSJA
    3. POLSKA

KATEGORIA S8E/P SENIORZY

  1. Ivaylo DIMITROV
    2. Grigory SERGIENKO
    3. Oleksandr LASHKO

KATEGORIA S9A SENIORZY – DRUŻYNOWO

  1. BUŁGARIA
    2. CZECHY
    3. BiAŁORUŚ

KATEGORIA S9A SENIORZY

  1. Uladzimir MINKEVICH
    2. Kiryl ZHABRAVETS
    3. Stefan VASILEV

KATEGORIA S1A JUNIORZY – DRUŻYNOWO
1. POLSKA
2. SŁOWACJA
3. UKRAINA

KATEGORIA S1A JUNIORZY

  1. Wojciech KOSZELSKI
    2. Pavel LEMASOV
    3. Kacper KREMPA

KATEGORIA S3A JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. SŁOWENIA
    2. LATVIA
    3. RUMUNIA

KATEGORIA S3A JUNIOR

  1. Erika YORDANOVA
    2. Jans OVSEC
    3. Raivo LUPIKS

KATEGORIA S4A JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ESTONIA
    2. ROSJA
    3. POLSKA

KATEGORIA S4A JUNIORZY

  1. Artem VORONIN
    2. Rasmos PAL
    3. ValeriI BEDOVSKIY

KATEGORIA S5B JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ROSJA
    2. UKRAINA
    3. SŁOWACJA

KATEGORIA S5B JUNIORZY

  1. Mihal ZITNAN
    2. Dimitrov STAYKO
    3. Aleksandr SHIROBOKOV

KATEGORIA S6A JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ROSJA
    2. BIAŁORUŚ
    3. SERBIA

KATEGORIA S6A JUNIORZY

  1. Andrei PRANIUK
    2. Elena RECHETNIKOVA
    3. Jovan JOSIPOVIC

KATEGORIA S7 JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. POLSKA
    2. ROSJA
    3. UKRAINA

KATEGORIA S7 JUNIORZY

  1. Wojciech KOSZELSKI
    2. Przemysław ŻURAWSKI
    3. Constantin Catalin CHELMUS

KATEGORIA S8D JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. ROSJA
    2. POLSKA
    3. BUŁGARIA

KATEGORIA S8D JUNIORZY

  1. Adam KOSZAŁKA
    2. Evgeniy BARCHENKOV
    3. Andrii BAKERENKOV

KATEGORIA S9A JUNIORZY – DRUŻYNOWO

  1. BIAŁORUŚ
    2. ROSJA
    3. ŁOTWA

KATEGORIA S9A JUNIORZY

  1. Valeriy BARANNIKOV
    2. Yury SEMBUR
    3. Ladislav KURA

Więcej informacji na temat zawodów – w tym pełne wyniki, znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej zawodów – www.spacemodels.pl. Jednocześnie informujemy, że te Mistrzostwa Europy – pierwsze tak dużej rangi zawody modelarstwa kosmicznego odbywające się we Włocławku, stanowiły ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które także odbędą się w Polsce, a ich gospodarzem również będzie Aeroklub Włocławski.

Źródło informacji: Aeroklub Włocławski / Kacper Kolibowski

Czytany 755 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 sierpień 2017 14:29

Artykuły powiązane

Top