wtorek, 22 sierpień 2017 13:40

Dni Małego Lotnictwa na Bemowie. Co zobaczymy w tym roku?

Napisane przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło infografiki: Bemowskie.pl Źródło infografiki: Bemowskie.pl

Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury zaprasza na „Dni Małego Lotnictwa”, które odbędą się w sobotę – 2 września br. na lotnisku Bemowo.

W ramach tej cyklicznej imprezy rozegrane zostaną: Ogólnopolskie Zawody Modeli Akrobacyjnych zaliczane do Pucharu Polski w konkurencji F2B oraz Ogólnopolskie Zawody Modeli do walki powietrznej ESA Aircombat (także w ramach Pucharu Polski) w konkurencjach WWI i WWII. Uzupełnieniem części sportowej imprezy będą pokazy specjalne dla publiczności oraz warsztaty modelarskie dla dzieci.

Oprócz zawodów uczestnicy i widzowie, będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje:

- pokazy modeli latających RC innych klas (m. in. latających makiet samolotów, modeli akrobacyjnych, modeli szybowców F3K i śmigłowców RC oraz modeli ESA Aircombat).
Wśród pilotów zobaczymy między innymi kadrowiczów, którzy startowali wkonkurencji F3K na Mistrzostwach Świata 2017, we Lwowie.
- fabryka latawczyka - warsztaty budowy latawców dla dzieci i zabawy z wiatrem,
- Smyki na Start – warsztaty dla dzieci (budowa modeli latających polskiego szybowca „PW - 5 „Smyk”) – projekt Fundacji „Smyki na Start”.
- mini park technologiczny – interesująca ekspozycja modeli udźwigowych, którymi studenci Koła Naukowego SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej startują w międzynarodowych zawodach – w USA.
- Gekon Glide Club i Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe – pokazy dynamiczne motoparalotniarzy i ekspozycja sprzętu moto - paralotniowego.

Szczegółowe informacje o imprezie, biuletyny sportowe, program oraz rejestracja pilotów on-line dostępne są na stronie Organizatora. Serdecznie zapraszamy.

Źródło informacji: http://bemowskie.pl/projekt/aeromodelklub/ / http://komisjamodelarskaap.pl/dni-malego-lotnictwa-na-bemowie/

Czytany 1152 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 sierpień 2017 13:50

Artykuły powiązane

 • Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień.


  Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego zaprasza na swoje lotnisko Kruszyn, gdzie w dniach 22 - 24 Czerwca odbywać się będą Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018.

 • Poligon Systemów Bezzałogowych - Droniada 2018.

  Jak możemy przeczytać na stronie 5zywiolow.pl po raz piąty odbędzie się słynna Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji. "Skoncentrujemy się na dwóch obszarach ważnych z punktu widzenia branży dronowej: tzw. Urban Space (U-Space) oraz inspekcji infrastruktury liniowej. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space." - piszą Organizatorzy.

 • Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł.

  W dniach 26 – 27. 05. 2018 r. na lotnisku w Gliwicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł. Zgłoszenia zawodników odbywają się do 20 maja 2018. Gliwickie zawody będą rozgrywane w kategorii OPEN w klasach modeli: F1A/M, F1H, F1G, F1K, F1S, F1J, F1Q.

 • Festiwal Modelarski w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

  Festiwal Modelarski odbędzie się w dniach 2 - 3 czerwca 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Impreza odbywa się w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jak zawsze Organizatorzy zapraszają do wizyty w mieście Krakowie, które poza Festiwalem oferuje jak wiadomo moc wrażeń i atrakcji.

 • Aeroklub Bielsko-Bialski: Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J wkrótce.

  20 maja br. na lotnisku Aeroklubu Bielsko – Bialskiego odbędzie się Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC w kategorii F5J. Rejestracja zawodników potrwa do 10 maja.

 • 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim zaprasza na lotniczy piknik rodzinny.

  16 czerwca 2018 roku 49 Baza Lotnictwa zaprasza na uroczyste obchody swojego święta i tradycyjny, rodzinny piknik lotniczy organizowany na pruszczańskim lotnisku. Po ubiegłorocznym jubileuszu 50-lecia funkcjonowania lotnictwa śmigłowcowego na pruszczańskiej ziemi, należy przypomnieć o przypadającej w tym roku 65 rocznicy funkcjonowania lotnictwa wojskowego w Pruszczu Gdańskim.

 • Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018 w klasie F7A/M.

  W dniu 25.03.2018 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018 pn. „31. Mały Puchar Gordona Bennetta” w klasie F7A/M. W zawodach udział wzięło 26 zawodników w klasach F7A/M i F7A/M Open, a także w kategorii drużynowej. Łącznie, zawody skupiły ponad 50 uczestników z całej Polski.

 • Tegoroczny kurs instruktorów modelarstwa odbył się we Flyspot w Katowicach.

  Tegoroczny kurs zorganizowany był w wyjątkowym miejscu, jakim jest Flyspot Katowice. Dla uczestników była to okazja poznania nowej dyscypliny sportu lotniczego, tzn. spadania / latania w pionowym tunelu aerodynamicznym.

 • Puchar Świata w klasie F1 odbędzie się w Kietrzu.

  Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zaprasza na Międzynarodowe Zawody Modeli Swobodnie Latających, zaliczane do Pucharu Świata. Imprezę zaplanowano w terminie 24 i 25 marca br. – w konkurencjach: F1A, F1B, F1C, F1Q i F1P.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Są pierwsze oficjalne zgłoszenia i nowości.

  Już 9 państw potwierdziło swój udział w tegorocznych pokazach Air Show w Radomiu. W poniedziałek mają odbyć się pierwsze rozmowy wojska z miastem na temat współorganizacji imprezy.

Top