poniedziałek, 24 lipiec 2017 14:07

Polski pilot Łukasz Czepiela najszybszy w Rosji!

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podium Challenger Cup za Chibę / Autor: Mihai Stetcu / Red Bull Content Pool Podium Challenger Cup za Chibę / Autor: Mihai Stetcu / Red Bull Content Pool

Łukasz Czepiela wygrał jeden z dwóch wyścigów Challenger Cup rozegranych w Kazaniu.

W miniony weekend, w sportowej stolicy Rosji – jak nazywany jest Kazań – odbył się niesamowity spektakl jakim były zawody Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. Podczas nich dwukrotnie rozegrano wyścigi serii Challenger Cup – przeznaczonej dla pilotów pretendujących do klasy mistrzowskiej. Choć pierwotnie miał rywalizować w niedzielę, sobotnie zmagania wygrał polski pilot - Łukasz Czepiela.

„Miałem się ścigać jutro. Okazało się, że ze względu na bardzo dużą ilość strąconych pylonów podczas treningów, nasze kwalifikacje zostały odwołane. Stwierdzono, że będzie lepiej, jeśli dzisiaj będzie się ścigało ośmiu, a jutro sześciu pilotów” – mówił w sobotę wieczorem Łukasz Czepiela. Sobotnim wyścigiem „odrabiano” nierozegrane zawody w Chibie, jednak Polak nie miał startować w Japonii, dlatego nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków. „Mój wyścig z Kazania został przekwalifikowany na wyścig z Chiby. Myślę, że ta niespodzianka podziałała na umysły reszty, która się trochę spaliła – mieliśmy bardzo dużo kar. Ja postawiłem nie na najszybszy czas, ale na bezbłędny przelot, no i zadziałało. Wyszło bardzo fajnie. Daniel (dop. Ryfa) mnie martwił, ale na ostatniej bramce trochę mu nie wyszło i dzięki temu się udało”.

Więcej przeczytasz na : https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-air-race-challenger-cup-kazan-2017-lukasz-czepiela

Czytany 1483 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 lipiec 2017 14:13

Artykuły powiązane

 • Lotnisko w Krakowie ma już 101 połączeń i kolejne plany na 2018 r.

  101 połączeń i 20 przewoźników umożliwiło obsłużenie ponad 5 mln pasażerów w ubiegłym roku. Powrót połączenia do Chicago. Nowi przewoźnicy - EL AL i Ukraine International Airlines.

 • Port Lotniczy Poznań - Ławica publikuje statystyki za 2017 rok.

  W grudniu 2017 roku lotnisko w Poznaniu obsłużyło 134 767 pasażerów, a dynamika to 35,93% wzrostu względem tego samego miesiąca roku poprzedniego! Jest to pierwszy raz w historii lotniska, kiedy grudzień całkowitą liczbą obsłużonych pasażerów przekroczył liczbę 100 tys.

 • 2017 rokiem rozwoju dla Emirates SkyCargo.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zakończyły rok 2017, który upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju. Do znakomitych wyników przewoźnika, połączonych z ożywieniem na globalnym rynku lotniczych przewozów cargo, przyczyniło się wprowadzenie specjalistycznych, zindywidualizowanych rozwiązań transportowych dla różnych gałęzi przemysłu oraz nieprzerwane inwestycje w infrastrukturę.

 • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowuje 2017 rok.

  W 2017 roku załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zrealizowały najwięcej lotów w swej historii. 21 załóg HEMS (oraz baza sezonowa) odnotowały 9942 misje. Niewątpliwie do tego wyniku przyczynił się fakt utworzenia pod koniec 2016 roku czterech nowych baz.

 • Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze, podsumowują 2017 rok.

  W 2017 roku z pokładowego Wi-Fi Emirates skorzystało ponad 10 mln pasażerów, co świadczy o znaczeniu dostępu do Internetu podczas lotu. Do końca roku w najlepszym wśród przewoźników systemie rozrywki pokładowej Emirates ice znalazło się ponad 3 tys. kanałów z rozrywką, a sam system po raz 13. z rzędu otrzymał główną nagrodę w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2017. 

 • Można już zgłaszać kandydatów do plebiscytu Cumulusy 2017!

  Cumulusy 2017 można oficjalnie uznać za rozpoczęte! Właśnie została otwarta pierwsza część plebiscytu polegająca na typowaniu waszych ulubionych sportowców lotniczych.

 • Podsumowanie "Akcji Serce" w 2017 roku. 120 godzin spędzonych w powietrzu.
  W 2017 r. Siły Zbrojne RP przeprowadziły w sumie 34 loty o statusie „Hospital” w ramach „Akcji Serce”. Łącznie wojskowi piloci spędzili w powietrzu 120 godzin.
 • Podsumowanie sezonu 2017 Biało-Czerwonych Iskier.
  Rok 2017 to był bardzo pracowity czas dla pilotów z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Reprezentowali oni polskie skrzydła w wielu pokazach w kraju i za granicą.
 • Biało-Czerwone Iskry, Cumulusy 2017 i film "Dywizjon 303" - Zobaczcie film!

  Wielka gala plebiscytu Cumulusy 2017 już 17 lutego 2018 roku! Air Sports Promotion opublikował właśnie najnowszy film promujący plebiscyt, który będzie w 2018 roku jedną ze 100 imprez z okazji 100- lecia lotnictwa polskiego.

 • 2017 rok na polskim niebie: problemy przewoźników i 172 mln zł odszkodowań dla pasażerów.

  Rok 2017 obfitował w problematyczne sytuacje z dużymi liniami w roli głównej – chaos w Ryanairze, bankructwo Air Berlin, awaria systemu informatycznego w British Airways. Także te wydarzenia wpłynęły na to, że liczba pasażerów uprawnionych do wypłaty odszkodowania okazała się rekordowa – według prognoz AirHelp 143 383 osoby mają prawo do rekompensaty.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top