niedziela, 04 czerwiec 2017 21:46

Pokazy lotnicze w 23BLT. Było dynamicznie i jak zwykle ciekawie.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl
W sobotę 3 czerwca miłośnicy lotnictwa mieli okazję wziąć udział w pikniku lotniczym "Dzień otwartych koszar"' z okazji święta 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Jest to nie lada okazja żeby wejść na płytę lotniska w Janowie i zobaczyć jak wszystko wygląda od środka. Jak zawsze organizatorzy pikniku zapewnili atrakcję dla widzów nie tylko w powietrzu ale również na ziemi. Na wystawie statycznej można było zobaczyć z bliska takie samoloty jak Mig-29 i Su-22, oraz wiele innych ciekawych maszyn.
Jednak większość widzów czekała z niecierpliwością na pokazy dynamiczny na niebie. Święto lotnictwa rozpoczął por. pil. Jacek Stolarek zasiadając za starami Miga-29 i prezentując możliwości tej wspaniałej maszyny. Por. Stolarek od tego roku zaczyna swoją przygodę jako pilot pokazowy i na pewno jeszcze nie raz będziemy mieli okazję oglądać jego umiejętności. Kolejny elementem pokazu dynamicznego- pokaz Su-22. Jak zwykle niezawodna maszyna na polu pokazowym, pięknie prezentująca swoje możliwości.
Nie zabrakło również naszego zespołu akrobacyjnego "Orlik" który przyleciał do Mińska prosto z Radomia. Pięknie prezentujący się, miły dla oka, równy i bogaty w nowe elementy pokaz zachwycił niejednego widza.
Swoje możliwości pokazała również Grupa Poszukiwawczo-Ratowicza stacjonująca w 23 Bazie latająca na śmigłowcu PZL-W3 Sokół. Do Mińska zawitał również śmigłowiec Mi-24 z Pruszcza Gdańskiego.
Wisienką na torcie i jednocześnie ostatnim punktem programu dynamicznego był pokaz Artura Kielaka latającego na samolocie XA-41. Jak zawsze perfekcyjny, na wysokim poziomie i niesamowity występ zachwycił i doprowadził o zawrót głowy niejednego widza.

Relacja i zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl / Red
Czytany 3499 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 czerwiec 2017 21:54

Artykuły powiązane

 • Zobacz Oficjalny Spot Air Show 2018 w Radomiu! Rozmawialiśmy z przedstawicielami Biura Organizacyjnego pokazów.

  Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Rozmawaliśmy również przy okazji z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

 • SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy na Air Show 2018.

  SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy produkowany przez koncern lotniczy SAAB w koprodukcji z BAE Systems. Gripen charakteryzuje się stosunkowo wysokimi osiągami, a przy tym jest to dość uniwersalna maszyna przystosowana na wymogów współczesnego pola walki.

 • Royal International Air Tatoo 2018. 100-lecie Królewskich Sił Powietrznych.

  Od 13 lipca w bazie lotniczej Fairford trwa kolejny Royal International Air Tatoo. W tym roku jest to ważne wydarzenie w Wielkiej Brytanii, ponieważ przypada w 100-lecie Królewskich Sił Lotniczych. Brytyjskie Air Show zakończy się dzisiaj, a my tymczasem prezentujemy zdjęcia Petera Steehouwera z ostatnich dni.

 • Akredytacje i pakiety spotterskie na Air Show w Radomiu.

  Organizatorzy Pokazów Lotniczych w Radomiu informują, że wnioski o przyznanie pakietu spotterskiego Biuro Prasowe zacznie przyjmować 5 lipca 2018 r. akredytacje zostaną zakończone 20 lipca 2018 r. o godz. 15.00.Po tym terminie nie będzie już możliwe uzyskanie akredytacji.

 • Jak zorganizować pokazy lotnicze podpowiada Urząd Lotnictwa Cywilnego.

  Pokazy lotnicze to wydarzenia, które przyciągają wielu pasjonatów lotnictwa, ale także osoby niezwiązane z awiacją, które chętnie podziwiają umiejętności pilotów. Najwięcej pokazów organizowanych jest w szczycie sezonu lotniczego, czyli w wakacje. Z uwagi na bezpieczeństwo publiczności i pilotów pokazy lotnicze muszą odbywać się zgodnie z określonymi przepisami. W związku z tym oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczności i uczestników tego rodzaju imprez Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował ulotkę na temat przepisów dotyczących organizacji oraz przeprowadzania pokazów lotniczych.

 • Latający ołówek powraca. Rumuński Mig-21 na Air Show w Radomiu.

  Na Międzynarodowych Pokazach AIR SHOW 2018 kolejny raz wystąpi ulubieniec fanów lotnictwa - solista rumuński na myśliwcu MiG-21 LanceR. "Latający ołówek" to rumuński samolot myśliwski MiG-21 LanceR - zmodyfikowana wersja radzieckiego myśliwca MiG-21. W 1995 r. wzniósł się w powietrze pierwszy prototyp tej maszyny.

 • Dwudniowy program X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

  Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu! To wszystko czeka nas już za kilka dni. 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko! Prezentujemy Państwu szczegółowy program na poszczególne dni.

 • Widzowie podczas Air Show w Radomiu zobaczą SAAB 105 OE.

  Saab 105 OE to samolot szkolno-bojowy i rozpoznawczy zbudowany przez wytwórnię SAAB dla Szwedzkich Sił Powietrznych.

 • Za kulisami Patrouille de France: sekrety zbiorowej doskonałości.

  Pod koniec maja br. oddział w Elancourt powitał Virginie Guyot, byłego pilota myśliwskiego i pierwszą kobietę-lidera zespołu akrobacyjnego Francuskich Sił Powietrznych Patrouille de France, która przyjechała na konferencję podzielić się swoimi niezwykłymi doświadczeniami.

 • Podczas Air Show w Radomiu wystąpi Typhoon Display Team.

  Typhoon Display Team to zespół pokazowy Królewskich Sił Powietrznych z 29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. W tym roku pilotem myśliwca jest Flight Lieutenant Jim Paterson z  29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. Jim dołączył do Królewskich Sił Powietrznych w roku 1999, początkowo latając na Tornado GR4, a 12 lat temu tj. w roku 2006 „przesiadł się” na Typhoon’a.

Top