fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Foto: Biuro Mistrzostw -
Foto: Biuro Mistrzostw -

Już za 30 dni mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem.

XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018, które w tym roku odbędą się w dniach 2830 września w Łomży zapowiadają się wyjątkowo widowiskowo. Podczas Mistrzostw Podlaskiego zaplanowano rozegranie ostatniej edycji tegorocznego Motoparalotniowego Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski w przelocie przez Bramkę, niecodzienny slalom na pylonach w wykonaniu łomżyńskiej załogi motoparalotniowej Adama Pupka i Piotra Kozikowskiego zakończony pokazem sztucznych ogni, podniebny taniec z szarfą w wykonaniu motolotniarza Konrada Ziębakowskiego oraz konkursy, w których będzie można wygrać lot nad Łomżą.

Wśród asów przestworzy nie zabraknie również znakomitych pilotów z całej Polski oraz Czech i Litwy. Już zapowiedzieli się piloci z Warszawy, Radomia, Krasnystawu, Rzeszowa, Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Ostrołęki i Chełma.

Co roku do Łomży zlatują piloci z całej Polski. Od lat gościmy również pilotów z Czech, Rudolfa Zielińskiego oraz Litwy, Stanisława Pietruskiewiciusa. W tym roku udział zapowiedzieli piloci motolotniowi z Białorusi. Łomżyńskie zawody stają się coraz bardziej międzynarodowe cieszy się Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami (w dniach 28-30 września) rozegrane zostaną w trzech klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm), w klasie wiatrakowców oraz klasie paralotni z napędem (PPG/PPGG). Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w Mistrzostwie Polski w przelocie przez bramkę oraz z celnością lądowania. Pilotom motoparalotni trener Kadry PPG Adam Paska zaplanował celność lądowania, nawigację, konkurencję oszczędnościową oraz koniczynkę.

Takie zawody to nie lada gratka dla wszystkich amatorów fotografii oraz latania tym bardziej, że Tygodnik KONTAKTY, który jest organizatorem corocznych Mistrzostw właśnie ogłosił konkurs dla widzów! Wystarczy wykonać zdjęcie podczas XIX Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2018, przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Konkurs foto w tytule, a można wygrać lot wiatrakowcem lub motolotnią! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu: https://www.facebook.com/notes/tygodnik-kontakty/konkurs-fotograficzny-lot-regulamin/2069089813136461/

 XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018 to impreza dla całych rodzin. Organizator przewidział również konkursy dla dzieci, w których każdy maluch otrzyma upominek za sam udział w zabawie! W czasie Mistrzostw rozegrane zostaną zawody Najdłuższy lot dla dzieci do lat 13. Zadaniem malucha będzie rzucić styropianowym szybowcem najdalej jak umie. Zdobywcy 1, 2, 3 miejsca otrzymają nagrody, natomiast wszystkie startujące dzieci upominki. Zawody odbędą się w sobotę, 29 września (między godz. 13.00 a 18.00) oraz w niedzielę, 30 września (między godz. 10.00 a 13.00).

Tego nie można przegapić! Już dziś zarezerwuj sobie czas w weekend 28-30 września i spotkajmy się na lądowisku między mostami w Łomży!

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:

  • aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
  • świadectwo kwalifikacji,
  • aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Za wpisowe 250 zł (w tym VAT) od osoby organizatorzy zapewniają:

- Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.

- Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów

(motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).

- Medale i puchary (1 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm, wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.

- Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw https://www.facebook.com/notes/tygodnik-kontakty/regulamin-xix-mikrolotowych-mistrzostw-podlaskiego-kontakty-2018/2048533961858713/

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1636089823168134/

Źródło informacji i zdjęć: Dominika Tocka
Dyrektor Biura Mistrzostw
XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018