fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

0

Dowodząc, że rynek samolotów komercyjnych jest w dobrej kondycji, Airbus ogłosił nowe zamówienia o wartości 39,7 mld dol. podczas salonu lotniczego 2017 Paris Air Show. Obejmują one łącznie 326 samolotów, w tym wiążące zamówienia na 144 samoloty o wartości 18,5 mld dol. oraz protokoły ustaleń (MoU) w sprawie 182 samolotów o wartości 21,2 mld dol.

Samoloty Pasażerskie: Rodzina A320 cieszy się dużym popytem łącznie zamówiono 306 samolotów o wartości 33,8 mld dol. Kwota to obejmuje 132 wiążące zamówienia o wartości 14,7 mld dol. oraz MoU w sprawie 174 samolotów o wartości 19,1 mld dol. W segmencie szerokokadłubowym Airbus zdobył zamówienia na 20 samolotów o wartości 5,9 mld dol., w tym 12 wiążących zamówień wartych 3,6 mld dol. oraz osiem MoU wartych 2,3 mld dol.

Oprócz nowych zamówień, podczas salonu podpisano też powtórne zamówienie DHL Express na cztery kolejne konwersje A330-300 z samolotu pasażerskiego na towarowy we współpracy z EFW i ST Aerospace.

Na tegorocznym salonie Airbus nie tylko odnotował solidną sprzedaż, ale również zwiększył atrakcyjność całej swojej oferty produktów komercyjnych. Jeśli chodzi o rodzinę wąskokadłubową, firma postanowiła zaoferować markę Airspace Cabin która w przypadku A320 obejmuje największy podręczny schowek na bagaż w tej klasie samolotu. Airbus zwiększył też potencjalną rentowność A380 poprzez jeszcze większą efektywność paliwową za sprawą ulepszonych, dużych końcówek skrzydeł, większej pojemności kabiny oraz nowej, wyższej masy startowej, która zwiększa zasięg lotu.

Ponadto Airbus w tym tygodniu uruchomił nową otwartą platformę danych lotniczych o nazwie Skywise, która ma wspierać cyfrową transformację branży i zapewniać dodatkowe korzyści klientom. Skywise łączy specjalistyczną wiedzę firmy Airbus w dziedzinie lotnictwa i astronautyki z zaawansowanym rozwiązaniem do analizy danych dostarczonym przez Palantir Technologies.

Śmigłowce: Tokijska Policja Metropolitalna (MPD - Metropolitan Police Department) podpisała umowę na zakup śmigłowca H215. Wydział stanie się w 2020 r. pierwszym japońskim użytkownikiem tego modelu. Obecnie wykorzystująca flotę 14 śmigłowców, największa powietrzna jednostka policji w Japonii, planuje rozszerzyć zakres działań, nabywając właśnie H215.

h215 airbus japoniaFabrycznie nowa platforma H215 ma być dostarczona przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020. Jej zadaniem będzie transportowanie ważnych osób i personelu, transport sprzętu, a także misje wsparcia na dużych obszarach. Wiropłat, cechujący się niezwykle dobrymi osiągami, jest w pełni operacyjny i zdolny do objęcia misji w całym rejonie Tokio, w tym na wyspach Izu. Ciężka maszyna transportowa, jaką jest H215 będzie także wykorzystywana do działań w wymiarze krajowym.

H215 dołączy do śmigłowców H135 i H155, wspierając codzienne misje patrolowo-ratunkowe w Tokio.
To dla nas zaszczyt, że tokijska policja znowu nam zaufała, i złożyła zamówienie na H215. To wspaniałe, że ten wydajny śmigłowiec dołączy do pozostałych maszyn Airbusa, wspierając jeden z największych policyjnych komponentów lotniczych na świecie. Co więcej, jesteśmy wdzięczni, bo mamy szansę służyć naszemu klientowi już od trzech dekad, i przez nadchodzące lata zespół Airbus Helicopters w Japonii będzie nadal zapewniał wsparcie floty na najwyższym poziomie, stwierdził Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters Japan.

Dwusilnikowy, ciężki H215 jest członkiem rodziny śmigłowców Super Puma/Cougar, cechujących się wysokim stopniem dostępności, osiągami i kosztami operacyjnymi na konkurencyjnym poziomie. Wyposażone w najnowsze technologie śmigłowce oferowane są w dwóch wariantach - wielozadaniowym i użytkowym.

Samoloty transportowe: Stellwagen, leasingodawca lotniczy należący do firmy Acasta Enterprises Inc. (Acasta) notowanej na kanadyjskiej giełdzie (AEF), podpisał wiążące zamówienie na 12 samolotów transportowych C295. Jest to pierwsza transakcja, jaką Airbus Defence and Space zawarł z firmą leasingową.

c295 steelwagenUmowa, która obejmuje opcje na 12 kolejnych samolotów, pozwoli firmie Stellwagen spełnić potrzeby rynków cywilnych, takich jak pomoc humanitarna, transport towarów w trudnych warunkach oraz agencje rządowe, na przykład służby ratunkowe.

C295 to dziewięciotonowy, wyposażony w rampę załadunkową samolot transportowy średniej wielkości, który jest eksploatowany przez 28 operatorów w 25 krajach. Wliczając dzisiejszą umowę, zamówiono już 198 samolotów tego typu, a w przypadku realizacji opcji liczba ta przekroczyłaby 200, co umocniłoby samolot na pozycji rynkowego lidera.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus, Airbus Defence&Space, Airbus Helicopters

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

In reply to Some User